יהודה רוה יקים קרן אשראי בהיקף של 500 מ' ש' להלוואות בענף הבנייה

"קרן הבניה לישראל" נועדה להקל את מחנק האשראי לקבלנים ויזמים בתחום

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

עו"ד יהודה רוה, העומד בראש משרד יהודה רוה ושות' ומתמחה במימון פרויקטים, תשתיות ונדל"ן, מקים קרן אשראי לקבלנים בהיקף של 500 מיליון שקל. "קרן הבניה לישראל" נועדה להקל את מחנק האשראי לקבלנים ויזמים בענף הבנייה.

לדברי רוה, שמשרדו נחשב לאחד הבולטים ביותר בתחומי הנדל"ן והתשתיות, בימים אלה נשלמות ההכנות להקמת הקרן שתשקיע מאות מיליוני שקלים בענף הבנייה והדיור על ידי מתן הלוואת לקבלנים ויזמים בתחום הנדל"ן. "עד סוף 2013 מקווה הקרן להשלים סבב גיוס ראשון שיאפשר לה להתחיל להשקיע באמצעות הלוואות ליזמים בשוק הנדל"ן", אמר.

רסדוה, מבעלי קרן תשתיות ישראל (תש"י) המחזיקה בכביש 6, ציין כי את הקרן מקימים קבוצת משקיעים מחו"ל ומישראל והיא מתכננת לגייס השקעות מגופים פרטיים ומהגופים המוסדיים, "אנו מזמינים את הקבלנים עצמם להשקיע בקרן. הקרן תשקיע בכל תחומי הנדל"ן: לדיור, מניב ולהשכרה. היום, קבלן או יזם בתחום הנדל"ן שמעוניין לקבל הלוואה מבנק, עומד בפני משימה מאוד לא פשוטה אם הוא לא גוף מאוד חזק, גדול ומבוסס", הסביר רוה את הסיבות להקמת הקרן.

עו"ד יהודה רוהצילום: קובי מהגר

"בנק ישראל כבר הודיע שהוא מודאג מחשיפת הבנקים לשוק הנדל"ן והחמיר את ההוראות החלות עליהם באופן שהקטין את יכולותיהם להעניק אשראי לענף הבנייה. המחסור באשראי גורם ויגרום לקיטון בהתחלות הבנייה ויחריף את מצוקת הדיור. כתוצאה מכך יש להניח שיעלו מחירי הדירות. אמנם, הממשלה ערה למצוקה הזו והקימה צוות דיור חדש, אך הנחה היא שהבור התקציבי יקשה על הקצאת משאבים ממשלתיים לסיוע לענף הבנייה. הקרן החדשה מבקשת לתרום את חלקה לשינוי המצב הזה, ולסייע לקבלנים הבינוניים והקטנים המתקשים להשיג אשראי".

משרדו של רוה מלווה את הפרויקטים הבולטים והמרכזיים במשק וביניהם: עיר הבה"דים - פרויקט התשתית הגדול ביותר בארץ המוקם בנגב, כביש חוצה ישראל, כביש 431, מתקן ההתפלה באשקלון, מתקן ההתפלה באשדוד, הרכבת הקלה בירושלים, כל השקעות קרן התשתיות ישראל (תש"י) ותחנת הכוח "דליה" ב-EMG, בתחנות כוח סולריות וכן פרויקטים רבים בענף הנדל"ן בהיקפים של מיליארדי שקלים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker