לראשונה מזה עשור: בחירות דמוקרטיות ייערכו לראשות חריש

הוועדה הקרואה בשליטת ש"ס, שכהונתה הוארכה בתקופת אלי ישי כשר הפנים, תסיים את תפקידה. העותרים: "הישג נוסף בדרך להפיכת חריש לעיר חדשה".

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עשר שנים של שלטון ועדה ממונה בחריש יגיעו בעוד כחמישה חודשים לסופן, עם קיום בחירות כלליות ביישוב בחודש אוקטובר הקרוב. כך עולה מתשובתו של שר הפנים החדש, גדעון סער, לבית המשפט העליון, בתגובה לעתירות שהוגשו בנושא מטעם תנועת אומ"ץ ושניים מתושבי היישוב.

בתשובת הפרקליטות שניתנה אתמול לבית המשפט נכתב: "שר הפנים, מר גדעון סער, לאחר שבחן את סוגיית מועד הבחירות במועצה המקומית חריש, החליט כי איננו רואה מקום להפעלת סמכותו בהתאם לפקודת המועצות המקומיות, לצורך הארכה נוספת של כהונת הוועדה הממונה מעבר לתקופה שנקבעה לכך, על פי החלטת שר הפנים דאז, מר אלי ישי, קרי, חודש אוקטובר 2013".

משמעות תשובתו של סער היא כי מי שעמד בראש היישוב בשבע השנים האחרונות מתוקף תפקידו כיו"ר הוועדה הקרואה  - איש ש"ס ושר הבריאות לשעבר נסים דהאן - יסיים את תפקידו.

הישוב חרישצילום: נמרוד גליקמן

כהונתו של דהאן הוארכה מספר פעמים על ידי ח"כ אלי ישי, גם הוא מש"ס, אשר כיהן עד לא מזמן כשר הפנים. במסגרת כהונתו היה דהאן אחד הגורמים המובילים לתכנונה של חריש כעיר חרדית. אלא שבמכרזי המינהל שנערכו בסוף 2012, זכו לבסוף בעיקר עמותות דתיות-לאומיות וחילוניות, לצד יזמים פרטיים, זאת לאחר שמועצת המכרזים של המינהל פסלה הצעותיהן של 13 עמותות חרדיות אשר עברו על חוקי המכרז.

נעם הלל, תושב חריש ומנהל "חריש הירוקה", ברך על החלטת שר הפנים: "היום אנחנו רושמים הישג נוסף בדרך להפוך את חריש לעיר חדשה, מתקדמת ופתוחה לכל, ואנחנו מתכוננים לדרך החדשה העומדת בפנינו. אנחנו מצפים לשיתוף פעולה עם משרד הפנים כדי להרים את העיר הזאת על הרגליים בזמן מהיר".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

אריה אבנרי ראש עמותת אומ"ץ אמר כי "תנועת אומ"ץ מברכת על החלטת שר הפנים לקיים את הבחירות. זהו אקט דמוקרטי ראשון במעלה. אומ"ץ מאמינה תמיד שבסופו של דבר הצדק מנצח".

היישוב חרישצילום: נמרוד גליקמן
גדעון סערצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker