בשל חוב של 200 מיליון ש': הקבלן ששון לוי פושט רגל

הליכי הפירוק ופשיטת הרגל הוכרזו בעקבות חובות של 150-200 מיליון שקל שצברו לוי והחברות שבבעלותו

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

הקבלן ששון לוי החל בהליכי פשיטת רגל, וחברה שבבעלותו החלה בהליכי פירוק. לוי הוא הבעלים של אחד המגרשים היוקרתיים והמבוקשים במרכז ירושלים - מתחם בית מפא"י ההיסטורי, בצומת הרחובות יפו־ולנברג־הנביאים, ששוויו נאמד ב–130 מיליון שקל.

הליכי הפירוק ופשיטת הרגל הוכרזו בעקבות חובות של 150–200 מיליון שקל שצברו לוי והחברות שבבעלותו. החובות נצברו בשנים שבהן ניסה לוי להוציא לפועל פרויקט יוקרתי בשיתוף שיכון עובדים מקבוצת שיכון ובינוי.

בית המשפט המחוזי בירושלים מינה את עו"ד דורון סטריקובסקי ממשרד סטריקובסקי, גל ושות' ואת עו"ד קובי אמסטר ממשרד אמסטר, יעקב ושות' למנהלים המיוחדים בהליך פשיטת הרגל של לוי. כעת מתכננים עוה"ד סטריקובסקי ואמסטר לפנות לבית המשפט בבקשה לקיים הליך של קבלת הצעות מקבלנים במטרה לקדם את מכירת הקרקע ולהוציא לפועל את הפרויקט. בסוף השבוע החליט שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, כרמי נוסק, להוציא צו כינוס נכסים נגד לוי בגין חוב אישי של 960 אלף שקל שצבר. גם בהליך זה מונו עוה"ד סטריקובסקי ואמסטר כמנהלים מיוחדים.

מתחם בית מפא"י נחשב לאחד המתחמים היוקרתיים במרכז העיר ירושלים. הוא משתרע על כ–3.5 דונמים וכולל את בניין בנק מרכנתיל ההיסטורי, המיועד לשימור. במשך כ–20 שנה קידם לוי תוכנית בניין עיר למתחם, במשותף עם שיכון עובדים מקבוצת שיכון ובינוי של שרי אריסון. כיום יש למתחם תוכנית בניין עיר מאושרת, הכוללת בניית שני מגדלים: מגדל מגורים בגובה 24 קומות, ובניין משרדים בגובה שמונה קומות ושטחי מסחר. בסך הכל למתחם יש תוכנית מאושרת לבנייה בשטח של 43 אלף מ"ר.

בניין המגורים בפרויקט אמור לכלול כ–80 יחידות דיור, בגדלים שונים. המחיר למ"ר מגורים במגדל צפוי להיות יותר מ–30 אלף שקל. בניין המשרדים צפוי להשתרע על שטח של כ–4,000 מ"ר, והמחיר למ"ר בו צפוי להגיע ל–9,000 שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ב–2009 הגיש בנק אוצר החייל, הנמנה עם הנושים הגדולים של לוי ושל החברות שבאמצעותן הוא מחזיק במתחם, בקשה לצו פירוק כנגד החברות. בסופו של דבר, ולאחר שהקבלן, והחברות בבעלותו היו קרובים לחתימה על הסכם נוסף עם שיכון ובינוי להקמת הפרויקט שהיה אמור לאפשר לקבלן לסלק את חובותיו, החליט הקבלן שלא לממש את ההסכם עם שיכון ובינוי ולבקש צו הקפאת הליכים.

בנובמבר 2012 דחה בית המשפט את הבקשה ונתן צו פירוק לחברת בית ששון תוך שהוא ממנה את עו"ד סטריקובסקי ואמסטר למנהלים מיוחדים. במקביל הוגשה בקשה לצו פשיטת רגל כנגד הקבלן באופן אישי, שאליה הצטרף גם הבנק.

רנית נחום־הלוי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker