מכללת צפת מתרחבת: רוכשת את בית בוסל ההיסטורי ב-30 מ' ש'

במסגרת תוכנית אב בשיתוף קרן רש"י המבנים במתחם בית בוסל ישוקמו וישומרו; בשלב הראשון מתוכננים הקמת ספריה אקדמית ואודיטוריום

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

לאחר למעלה משנתיים שבית בוסל קרץ למכללת צפת, בחודשים האחרונים מצאה המכללה מימון ורכשה את המבנה ההיסטורי תמורת 30 מיליון שקל, כך נודע ל-TheMarker. כמחצית מהסכום קיבלה המכללה מהוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג). שיקום המבנה והרחבת המכללה יעשו בשיתוף קרן רש"י בעלות מוערכת של כ-50 מיליון שקל.

המכללה האקדמית צפת היא מכללה מתוקצבת על-ידי המועצה להשכלה גבוהה והיא שוכנת במספר מבנים היסטוריים. המכללה פועלת בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת בר-אילן, המעניקה את חסותה האקדמית למסלולי לימוד רב-תחומיים, אם כי בשנים האחרונות נפתחו במכללה תשעה חוגים עצמאיים חדשים לתואר ראשון ביניהם בית הספר למשפטים, עבודה סוציאלית, סיעוד, מדעי ההתנהגות, ספרות, פיזיותרפיה ומדעי המעבדה הרפואי. בשנים הקרובות יפתחו תוכניות לימוד נוספות הנמצאות עתה בבדיקה ואישור של המל"ג. כיום לומדים במכללה 2,700 סטודנטים לתארים מתקדמים ועוד כ-400 סטודנטים במכינה הקדם אקדמית.

על רקע הפיתוח המואץ של המכללה, רכישת בית בוסל, היושב על שטח של 16.5 דונם, היתה כמעט טבעית. הבעיה היתה גיוס הכספים לצורך הרכישה, מהלך שלקח זמן רב.
בית בוסל הוא אחד המבנים המרשימים בצפת ששיווע לשיקום מזה כעשור שנים. המבנה שהוקם ב-1901 שימש בעבר כבית חולים על ידי המיסיון האנגלי שנועד לשמש את כל אוכלוסיית הגליל המזרחי - ערבים ויהודים כאחד. עם התהפוכות ההיסטוריות שחלו במקום, שימש המקום לקולג' סקוטי וב-1942 הוא נרכש על ידי קופת חולים כללית שהקימה במקום בית ההבראה עם חצר נדירה על צלע הר. המקום החזיק כ-40 שנה ובשנות ה-80 הוא נסגר ונמכר ליזם מקומי בשם משה חדיף.

במסגרת תוכנית אב בשיתוף קרן רש"י המבנים במתחם בית בוסל ישוקמו וישומרו. בשלב הראשון מתוכננים הקמת ספריה אקדמית ואודיטוריום. בשלבים מאורחים יותר הוא יושמש גם לצרכי מעבדות, ומבני מנהלה לשירות הסטודנטים והסגל.

מכללת צפתצילום: ירון קמינסקי
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker