אשדר עושה רווח בחריש: מכרה את הקרקע תמורת 70 מיליון שקל

החברה תרשום ברבעון השלישי של 2013 רווח של 32 מיליון שקל

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

חברת הנדל"ן אשדר, מקבוצת אשטרום ובניהולו של ארנון פרידמן, הודיעה היום כי חתמה עם צד שלישי על הסכם אופציה המאפשר לו לרכוש את מלוא הזכויות וההתחייבויות שבידי אשדר בקרקע ביישוב חריש תמורת כ-70 מיליון שקל. מימוש האופציה על ידי הרוכש עשוי להניב לאשדר רווח של כ-32 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2013.

, האופציה ניתנה למינהל המגורים ועמותת חריש הירוקה בניהולו של חמי בר אור ומוטי פלד. במידה ותמומש האופציה תיבנה העמותה כ-1,000 דירות ביישוב סך הכל. את העסקה ליוו מטעם אשדר עורכי הדין רונן מאור ושרה קיסטר, ממשרד מ. פירון ושות׳.

היישוב חרישצילום: נמרוד גליקמן

האופציה שניתנה במסגרת ההסכם היא עד ל-30 ביוני 2013, ושולם תמורתה לאשדר סכום של כ-1 מיליון שקל. האופציה ניתנת להארכה ב-30 יום נוספים תמורת כ-740 אלף שקל נוספים.

במכרזים שהוציא מינהל מקרקעי ישראל לרכישת קרקעות בחריש זכתה, בין היתר, עמותת נאות חריש, המנוהלת על ידי פלד ובר אור, לבנייה של 593 דירות, לפי מחיר של 112 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור כולל פיתוח. חברת אשרד זכתה במכרז לפי מחיר של כ-73 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור כולל פיתוח.

העסקה שנחתמה כעת בין הצדדים היא בתחשיב של 143 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור כולל פיתוח. הערכות הן שמינהל המגורים והעמותה ישווקו דירות ארבעה חדרים במחיר של כ-660 אלף שקל, לעומת 630 אלף שקל בשיווק הראשוני בו השתתפה העמותה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מחמי בר אור נמסר בתגובה: "העסקה עם אשדר היא שוברת שוויון מבחינתנו והיא מכריעה את עתיד חריש לכיוון ברור - העיר תהיה פתוחה לכל. היא תהיה ברובה המוחלט חילונית ודתית לאומית. לאחר העסקה עם אשדר אפשר לומר באופן ברור – אנחנו מחזיקים היום בנתח הגדול ביותר בעיר. ביחד עם 'באמונה' (עמותה דתית לאומית) מדובר כבר על למעלה מ-2,000 יחידות דיור מתוך 4,000 שמיועדות לציבור הכללי. ביחד עם הקבלנים, שמחזיקים קרוב ל-1,600 יחידות דיור נוספות, אנו מדברים כבר על למעלה מ-85% מיחידות הדיור בעיר המיועדות לציבור הכללי. אנחנו שמחים לומר שחריש תהיה עיר ככל הערים – יגור בה מגוון אוכלוסיה המאפיין את כלל ישראל".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker