הסכם עם בעלי קרקעות בגוש הגדול בת"א: אשטרום תקים 100 דירות

לפי ההסכם, תבנה החברה ארבעה בניינים בני 11-6 קומות בסמוך לשדה דב בעיר; עלויות הבנייה 
בפרויקט מוערכות ב-100 מיליון שקל

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

שרות בעלי זכויות במתחם הגוש הגדול בתל אביב חתמו שלשום על הסכם עם אשטרום שלפיו החברה תבנה ארבעה בניינים בני כ–100 יחידות דיור על קרקע שבבעלותם.

בחלקה המדוברת, בשטח ארבעה דונמים, שנמצאת בפינת הרחובות יחזקאל שטרייכמן וארתור רובינשטיין, יוקמו שני בניינים בני 10–11 קומות, ושני בניינים בני שש־שבע קומות. על פי תנאי ההסכם, הבנייה תחל כבר בימים הקרובים, ותושלם בתוך 24 חודשים. חתימת ההסכם נעשתה לאחר משא ומתן של חודשיים בין הצדדים.

הבניינים נמצאים בסמוך לים ולשדה דב, שבימים אלה מתנהל משא ומתן בנוגע לפינויו. תמהיל הדירות בפרויקט יכלול דירות שלושה, ארבעה וחמישה חדרים, וכן עשרה פנטהאוזים. זאת, כאשר דירות הארבעה והחמישה חדרים יפנו לכיוון הים, ואילו דירות השלושה חדרים יפנו מזרחה.

לדברי נציגם של בעלי הקרקע, עו"ד דורון כוכבי, צפוי שוויה של דירת חמישה חדרים בבניין להיות סביב 4 מיליון שקל. לדבריו, צפויה הבנייה להתחיל בימים הקרובים, מיד עם קבלת אישורים אחרונים מטעם הבנק המלווה של הפרויקט - מזרחי טפחות. האשראי שהוקצה לפרויקט הוא כ–150 מיליון שקל, ועלויות הבנייה לבדן מוערכות בכ–100 מיליון שקל. מתכנן המתחם הוא האדריכל אבי מאיר.

בקרקע מחזיקים בבעלות משותפת ללא הגדרה ברורה של חלקות כמה עשרות בעלי זכויות, בהם יורשים של בעלים היסטוריים של הקרקע, ורוכשים חדשים יותר. חתימת הסכם הבנייה במקום נעשתה לאחר שנים שבהן היה הפרויקט תקוע בשל מחלוקות בין בעלי הזכויות, ובפרט בין השמאי שאול ויסמן ויתר הבעלים אשר יוצגו על ידי כוכבי, שאף הגיע ב–2010 לפתחו של בית המשפט העליון.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לדברי כוכבי, "לנהל פרויקט שבו שותפים עשרות בעלי זכויות זה עניין מורכב ומסובך. צריך להתאים את עצמך לדרישות מגוונות, וזה לקח כמה שנים טובות. אני שמח שבסופו של דבר הגענו לשלב שבו אנחנו בונים ויוצאים לדרך. אני תקווה שהתסבוכת שנוצרה מול ויסמן נמצאת לקראת פתרון, ובכל מקרה אין בה כדי למנוע את תחילת הבנייה בשלב זה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker