לאחר מאבק של שנתיים - אושרה הבנייה בפרוייקט "לוגאנו" במרכז יהוד

בסך הכל צפויים להיבנות במסגרת הפרויקט 266 דירות ב-30 מבנים, וכן ליצור במרכז יהוד מערכת של רחובות מדרחוב ופיאצות ברוח העיר הציורית לוגאנו בשוויץ. המתנגדים: "נמשיך להיאבק בפרויקט בבית המשפט"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

שנתיים לאחר זכיית היזמים במרכז מינהל מקרקעי ישראל לביצוע פרוייקט פינוי-בינוי במרכז יהוד, אישרה לפני מספר ימים וועדת הערר המחוזית של מחוז מרכז במשרד הפנים את תחילת עבודות הבנייה של פרויקט "בלה לוגאנו" ביהוד. זאת לאחר שדחתה את הערר שהגישו שני חברי מועצת העיר - עו"ד יעלה מקליס ואמנון סעד יחד עם מספר תושבים.

טענת העוררים הייתה, כי נפלו פגמים חמורים באופן שבו השיגו היזמים את חתימות התושבים על הסכמתם לפרויקט - וכי בין היתר הוחתמו תושבים תוך הפעלת לחץ וללא נוכחות עורך דין.

מנגד טענו החברות היזמיות - חברות ים סוף שבשליטת משפחת פפושדו ומגנזי השקעות שבבעלות איש העסקים גבי מגנזי, וכן הוועדה המקומית לתכנון ובנייה יהוד מונוסון - כי הסכמותיהם של למעלה מ-85% מהתושבים הנדרשים כתנאי להוצאת היתר הבנייה, הושגו כדין.

הדמיה של פרויקט לוגאנו יהודצילום: הדמיה R קריאייטיב

בהחלטתה, לא הכריעה ועדת הערר באופן מוחלט לכאן או לכאן, אך קבעה כי ישנן ראיות התומכות בהסכמת המספר הנדרש של התושבים לתהליך - וככל שיש טענות על אי סדרים בהשגת החתימות, יש לבררן בבית המשפט שכן אין בידיה הכלים הדרושים להכריע בנושא.

פרויקט בלה לוגאנו צפוי לקום באזור מדרחוב סעדיה חתוכה בעיר, ומהווה חלק מהתוכנית הכוללת לחידוש המרכז הוותיק של יהוד. מדובר במספר מתחמים בשטח כולל 200 דונם במרכז הישן של יהוד, בין הרחובות מקלב, הרצל, צבי ישי, ונהויז, יהודה הלוי וסעדיה חתוכה ושטח גן העצמאות. בשטח זה מתוכננות להיבנות כ-1300 דירות בסך הכל, ובין היתר משווקת שם היום חברת אאורה ישראל את השלב השני בפרויקט "High - הגנים התלויים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בהשראת העיר השויצרית-איטלקית

שטח הפרויקט 23.8 דונם, בהם צפויים להיבנות 30 בניינים בני 5-6 קומות, ו-10-14 דירות לבניין, מעל מפלס מסחרי. בסך הכל מתוכננות בשטח 266 יחידות דיור חדשות, ושטח של 7,000 מ"ר במסחר בקומת הקרקע, זאת סביב רחובות מדרחוב פנימיים להולכי רגל ופיאצות, בהשראת העיר השויצרית-איטלקית לוגאנו. כיום מחזיקים במתחם כ-60 בעלי זכויות, חלקם בבעלות וחלקם בדמי מפתח, שסביב שאלת הסכמתם לפינוי התפתח כאמור העימות המשפטי.

בני קרת , מנכ"ל חברת "אזימוט" אשר ייעץ לחברות העתידות לבנות במתחם, אמר כי "מרכז יהוד עובר בימים אלה תהליך של צמיחה והתחדשות עירונית במטרה למתג עצמה כעיר מבוקשת למגורים במרכז הארץ.

בתוכו, צפוי מתחם בלה לוגאנו להיות אחד המתחמים הגדולים בטבעת המרכזית של גוש דן וימנה כ-600 יחידות דיור. המתחם נמצא בסך הכול כרבע שעה נסיעה ממרכז תל אביב ומהווה עדיין אלטרנטיבה שפויה למגורים במרכז הארץ במחיר סביר. בשל פוטנציאל זה החליטה גם וועדת הערר של הוועדה המחוזית כי עדיף להתקדם ולייצר פתרונות מגורים חדשים בעיר .

ראש עיריית יהוד יוסי בן דוד ברך גם הוא על החלטת ועדת הערר, ויגאל ינאי, מנכ"ל החברה הכלכלית של יהוד, מסר כי עם קבלת ההיתר כבר החלו עבודות הפיתוח באתר, ובתוך זמן קצר גם תחל הבנייה במקום.

בקרב העוררים נגד התוכנית נרשמה כמובן אכזבה מהחלטת הוועדה. "הייתה התעלמות מוחלטת של הוועדה מכל אחד ואחד מהטיעונים שהעלינו", אמר בנצי מורדוב, המייצג מספר בעלי זכויות במתחם, "נמשיך להילחם במוסד שמתנהל באופן לא חוקי לטענתנו בבתי המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker