57% מהישראלים: נוטלי המשכנתאות מתבססים על תחושת בטן

כחצי מהנשאלים בסקר של חברת מתודה הודו כי אינם מבינים את מסלולי המשכנתאות ■ רק 13% טוענים שהייעוץ בבנקים ברור ומפורט

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

>> אחרי הפנסיה, המוצרים היקרים והמורכבים ביותר שאדם קונה במהלך חייו הם דירה ומשכנתא. למרות זאת, בסקר של חברת מתודה, בראשות ד”ר גלית סיני קרמונה, נמצא ש-57% מהנשאלים מעריכים כי נוטלי משכנתאות מתבססים בעיקר על אינטואיציות ותחושות בטן.

כשנשאלו עם מי היו מתייעצים אם היו צריכים ליטול משכנתא, 55% השיבו שיתייעצו עם יועץ המשכנתאות בבנק שלהם, ו-35% יפנו גם ליועצי משכנתאות בבנקים אחרים מזה שבו הם מנהלים את החשבון שלהם. רק 35% השיבו שיתייעצו עם יועץ משכנתאות חיצוני או חברה לייעוץ משכנתאות. 44% פונים לחברים ובני משפחה.

למרות שהנשאלים מסתמכים מאוד על יועצי המשכנתאות בבנקים, נראה שהם לא ממש מאמינים להם. רק 13% מהנשאלים סבורים שהנתונים שהיועצים בבנקים נותנים ברורים ומפורטים. 36% חושבים שהנתונים עמומים וחלקיים ו–51% חושבים שחלק מההסברים ברורים וחלק עמומים.

אולי המורכבות וההתמודדות עם המשכנתא גורמת לאנשים להרים ידיים עוד לפני שהתחילו בתהליך. רק 15% מהנשאלים השיבו שהם מכירים היטב את המסלולים הקיימים ומבינים את המשמעות של כל אחד מהם. 36% הודו שהידע שלהם בנושא אפסי או קרוב לזה ו-49% מעידים שהם יודעים בערך איזה מסלולים קיימים אבל הם לא ממש מבינים את המשמעות שלהם.

41% מהנשאלים לא יודעים איזה מסלול הם היו בוחרים במשכנתא שלהם אם היו צריכים לקחת אחת היום. מבין 59% הנשאלים שידעו לציין מסלול מועדף, 62% היו משלבים בין מסלולים ו–20% בחרו במסלול ריבית קבועה, צמוד למדד. 6% בלבד בחרו במסלול ריבית משתנה ו–12% במסלול פריים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker