בת ים: פרויקט הפינוי הבינוי הגדול ביותר בישראל יוצא לדרך

על פי התוכנית, צפויים להיבנות 2,100 יחידות דיור ב-14 מגדלים בני 40 קומות, במקום שבו נמצאים כיום 27 מגדלי רכבת בני 420 יחידות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

פרויקט הפינוי הבינוי הגדול ביותר עד כה בישראל צפוי לצאת לדרך בבת ים. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בת ים אישרה היום את היוזמה אותה מקדמים במשותף חברת אמריקה ישראל להשקעות שבשליטת פיני כהן ושמשון הראל במשותף עם חברת ע. לוזון, שבבעלות יו"ר קבוצת מכבי פתח תקווה בכדורגל עמוס לוזון.

על פי התוכנית, צפויים להיבנות בין הרחובות ניסנבאום, יוספטל, הרב לוי, הרב לוזון וכ"ט בנובמבר בעיר 2,100 יחידות דיור ב-14 מגדלים בני 40 קומות, על שטח של 20 דונם. כיום, נמצאים במקום נמצאים 27 בנייני רכבת, הכוללים 420 יחידות דיור. בנוסף, ממוקמת התוכנית על "פסגת" הגבעה שעליה בנויה בת-ים, באופן שיאפשר למרבית הדירות שייבנו נוף לים.

מתחם הפינוי בינוי בבת-יםצילום: אפולו

גורמים בעיריית בת ים סיפרו כי הליך התכנון היה ממושך, וארך 5 שנים. עם זאת, מעריך כעת מנכ"ל עיריית בת ים, עו"ד ארז פודמסקי-שקד, כי בוועדה המחוזית שתדון כעת בתוכנית, הדברים יתקדמו במהירות. "זה לא סוד שחסרות הרבה יחידות דיור, והיום אנחנו בסדרי עבודה מהירים מול הוועדה. להערכתי בתוך כשנה תאושר התוכנית להפקדה". בנוסף ציין פודמסקי-שקד, כי עד שיושלם הפרוייקט כבר צפוי לעבור לאורכו, ברחוב ניסנבאום, הקו האדום של הרכבת הקלה.

לדברי דרור תורן, משנה למנכ"ל אמריקה-ישראל להשקעות, צפויה בניית הפרוייקט, אם וכאשר, להיות הדרגתית. "נהרוס שניים שלושה בנייני רכבת, נבנה מגדל ונמשיך הלאה", עוד לדבריו, צפוי קצב הבנייה להיות תלוי בעיקר בקצב השיווק. "בסך הכל מדובר בסוג הפרויקטים שאליו הולכת המדינה. זה לא פרוייקט בצפון תל אביב או הרצליה, זה פרוייקט באזור עממי יותר, עבור מעמד ביניים אולטימטיבי".

מה צפויים לקבל הדיירים הוותיקים?

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"כל אחד מהדיירים צפוי לקבל דירה גדולה יותר בכ-20 מ"ר מזו שבה הוא גר היום, שזה אומר תוספת חדר, וגם מטבח וסלון מרווחים יותר. באופן כללי מדובר כמובן בדירה בבניין מודרני, בסטנדרט אחר".

אתם כבר סגורים בחוזים עם בעלי הדירות?

"עם רובם כן, אבל לא ב-100%. היום אין צורך ב-100% מבחינה חוקית. יש לא מעט בניינים שבהם ישנם כבר 100% חתימות, ואלה דווקא בניינים שכבר תקופה ארוכה לוחצים עלינו ושואלים מה קורה".

יחס הדירות בפרוייקט יהיה למעלה מ-4 יחידות חדשות על כל דירה שתיהרס. "יחסית למיקום מדובר ביחס סביר, המינימלי על מנת שהפרויקט יהיה רווחי. על חוף הים בבת ים נעשים פרויקטים ביחס של 3 ל-1", סיכם תורן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker