בראק קפיטל רוכשת 1,011 יחידות דיור ונכס מניב ב-60 מ' יורו

שטחם הכולל של הנכסים הנרכשים כ-53 אלף מ"ר והם מיועדים ברובם למגורים

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

חברת הנדל"ן בראק קפיטל פרופרטיז אן.וי (בראק אן.וי), הודיעה היום כי חתמה על הסכם לרכישת 95% מהבעלות על נכס מניב בעיר צלה (Celle) בגרמניה, בשטח של כ-24 אלף מ"ר - לפי שווי של כ-28.25 מיליון יורו. העסקה צפויה להסתיים עד ל-22 באפריל 2013.

בראק אן. וי. הינה החברה באמצעותה מרכזת קבוצת בראק קפיטל את פעילות הנדל"ן בגרמניה. החברה נשלטת על ידי קבוצת בראק קפיטל המחזיקה בה כ-63%, ומנוהלת על ידי גל טננבאום ואופיר רחמים. שיעור התפוסה בנכס המניב כ-99% והוא מושכר ל-12 שוכרים, בהם 2 שוכרי עוגן – רשת DIY מהמובילות בגרמניה ורשת הסופרמרקטים הגדולה בגרמניה. העיר Celle מאכלסת כ-70 אלף תושבים וממוקמת כ-40 ק"מ צפונית להנובר.

בנוסף, הודיעה אתמול החברה על עסקה לרכישת 1,011 יחידות דיור במדינת North Rhine Westphalia, גרמניה, בתמורה כוללת של כ-31.4 מיליון אירו. העסקה הכוללת את רכישת מלוא זכויות המוכרת בנכסים הנרכשים, מבוצעת ע"י חברות נכדות גרמניות בבעלותה המלאה של בראק אן.וי, וצפויה להשלמה בסוף חודש יוני 2013.

שטחם הכולל של הנכסים הנרכשים כ-53 אלף מ"ר והם מיועדים ברובם למגורים (שטח ממוצע ליחידת דיור כ-52 מ"ר). יצוין כי, נכון להיום, שיעור התפוסה של הנכסים הנרכשים עומד על כ-90% ודמי השכירות השנתיים (ברוטו) המתקבלים מכלל יחידות הדיור מסתכמים בכ-2.85 מיליון אירו. North Rheine Westphalia היא המדינה הפדראלית המאוכלסת ביותר בגרמניה ואחראית על ייצור כ-25% מהתמ"ג הגרמני.

פרד גניה, ראש המחלקה הפיננסית בבראק קפיטל, ציין כי "שתי העסקאות החדשות מאפשרות להגדיל את תזרים המזומנים השוטף של החברה, ולנצל את יתרונות הגודל והניסיון המוכח של החברה בביצוע עסקאות ובניהול נכסים מסוג זה. בהקשר לרכישת יחידות הדיור, הוסיף גניה, כי "יתרון נוסף הוא בסינרגיה הקיימת בין הפעילויות והנכסים השונים שאנו מחזיקים באותו אזור, המאפשרת לנו, בין היתר, למנף את הפלטפורמה הניהולית העומדת לרשותנו בנכסים אחרים לטובת ניהול הנכסים החדשים שרכשנו כעת".
לצורך מימון שתי העסקאות, החברה מנהלת מו"מ מתקדם עם תאגידים בנקאיים גרמניים, לקבלת מימון בתנאי נון-ריקורס ובהיקף כולל של כ-44 מיליון אירו (לשתי העסקאות גם יחד).

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

בראק אן.וי. מתמקדת בשוק הנדל"ן בגרמניה. לחברה 36 נכסים מניבים על שטח בהיקף כולל של כ-565 אלף מ"ר ועם שיעור תפוסה ממוצע של 96% וכן חטיבת קרקע בהיקף של כ- 150 דונם במקום מרכזי בעיר דיסלדורף בגרמניה המיועדת לפיתוח שכונת מגורים בהיקף של כ- 1,000 יחידות דיור ופארק משרדים בהיקף של כ- 124 א' מ"ר. נכון ל-30 בספטמבר 2012 לחברה הון עצמי בסך של כ-1.03 מיליארד שקל. מניות החברה נסחרות במסגרת מדד תל-אביב 100.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker