האוצר חתם על ההסכם להעברת בתי המשפט מרחוב שוקן בת"א לבת ים

המדינה לא צריכה למכור את המבנה בתל אביב, מכיוון שאינו בבעלותה והיא פועלת בו בשכירות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

משרד האוצר ועיריית בת ים חתמו לפני כשבוע על הסכם להעברת מתחם בתי המשפט מרחוב שוקן בדרום תל אביב לאזור התעשייה בבת ים. המדינה תפרסם בקרוב מכרז להקמת המתחם החדש, ועל פי הערכות בעיריית בת ים, האכלוס צפוי בתוך שלוש שנים.
במתחם בתי המשפט ברחוב שוקן פועלים בית המשפט לתעבורה, בית המשפט לענייני משפחה, בית המשפט לנוער ובית הדין האזורי לעבודה. ביום רביעי בשבוע שעבר נחתם ההסכם בין הממונה על הדיור הממשלתי במשרד האוצר ועיריית בת ים, ולפיו המתחם החדש יוקם על קרקע בבעלות עירונית בשטח של כ–5 דונם ברחוב הרב ניסנבאום, במבנה שבו 12 אלף מ”ר בנוי.

על פי תנאי ההסכם, המדינה תחכור את הקרקע ל-49 שנה עם אפשרות להכפלת התקופה. עם זאת, המדינה לא תשלם לעירייה דמי חכירה, אלא תסתפק בהיטלים בלבד. המדינה לא צריכה למכור את המבנה בתל אביב, מכיוון שאינו בבעלותה והיא פועלת בו בשכירות.
בסמוך לבית המשפט החדש בבת ים ייבנה מגדל משרדים ומסחר בן 24 קומות, אליו צפויה העירייה להעתיק את משרדיה בעתיד. בנוסף, יפעל במקום בית המשפט העירוני לעניינים מקומיים. ההחלטה לעבור לבת ים התקבלה לאחר בחינה של כמה חלופות, שאחת מהן היתה לוד.

לדברי מנכ”ל עיריית בת ים, עו”ד ארז פודמסקי־שקד, “יתרונותיו המובהקים של UP - אזור העסקים בבת ים, הופכים אותו ליעד נכון עבור גופים רבים המבקשים להעתיק את מיקומם. אין לנו ספק כי מעבר שני המוסדות הממלכתיים ימשיך את תנופת פיתוח והתחדשות המקום, בנוסף להצטרפותם של אולפני הפקות של ערוץ 10, חברות מסחריות גדולות, אמנים ויזמים”.

ממערכת בתי המשפט נמסר בתגובה: “יש כוונה להעביר את בתי הדין לעבודה ובתי המשפט לענייני משפחה ולתעבורה לבת ים, כדי לשפר את הנגישות והשירות לציבור ולהתאים את המבנה לצורכי המערכת. הנהלת בתי המשפט נמצאת בדיונים עם האוצר להשלמת התקציב להקמת בית המשפט”.

בתי המשפט בשוקן, ת"אצילום: TheMarker
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker