זכיינית עיר הבה"דים סגרה חוזים ב-700 מיליון שקל עם קבלני משנה

לאחרונה חתמה מבט לנגב על חוזה לבניית מגורי החיילים ב-160 מיליון שקל עם חברת אקרשטיין והקבלן הבאר שבעי יוסי דלויה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

חברת מבט לנגב, החברה הזכיינית להקמת עיר הבה"דים, חתמה עד כה על חוזים בסל כולל של 700 מיליון שקל עם קבלני משנה להקמת קריית ההדרכה המתוכננת במקום. ביניהם, חתמה החברה באחרונה על חוזה בכ-160 מיליון שקל עם שתי חברות מאזור הדרום להקמת מתחם מגורי החיילים. מדובר במפעל אקרשטיין בירוחם ובקבלן הבאר-שבעי יוסי דלויה. על פי ההסכם, יקימו השניים את כלל שטחי המגורים, בשטח של 70 אלף מ"ר בנוי.

חוזה זה מתווסף לחוזי ענק נוספים שנחתמו עד כה עם קבלני משנה - בהם קבלן עבודות העפר יעקב יעקב, קבלן הכלונסאות שבת הקודחים ועוד. לפני כשנה זכתה מבט לנגב, קבוצה בבעלות משותפת של החברות מנרב, אלקטרה ובינת, בזיכיון של משרד הביטחון להקמתה ותפעולה של קריית ההדרכה החדשה של צה"ל בסמוך לצומת הנגב, במתחם של כ-1600 דונם במרחק 8 ק"מ מירוחם, ובאפריל נחתמו ההסכמים בינה לבין משרד הביטחון.

הדמיה של עיר הבה"דים

שווי הזיכיון להקמת המתחם ותפעולו ל-25 שנה נאמד בכ-8-9 מיליארד שקל, מתוכם נאמד שלב ההקמה לבדו ב-2-2.5 מיליארד שקל. עד כה, הועברו עבודות בשווי של כ-700 מיליון שקל לקבלני משנה, וגורמים במשרד הביטחון מעריכים כי עקב זה תועבר מרבית העבודה לידי עובדים וקבלנים מאזור הדרום.

בין היתר, סיפר גורם במשרד הביטחון, הקשור בפרויקט, כי להליך ההקמה נשכרו גם שירותיהן של שתי חברות בדואיות - האחת לעבודות עפר והשנייה לעבודות צנרת. על פי לוח הזמנים שנקבע, צפויות היחידות הראשונות להעתיק את מושבן למקום באוקטובר 2014 ובסוף 2015 צפוי אכלוסו של המחנה להסתיים. בשנת 2015 צפוי משרד הביטחון לפרסם את המכרזים המרכזיים לבניית ותפעול בסיס המודיעין והתקשוב, מכרז שכבר כעת מוערך ב-19 מיליארד שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker