ועד בעלי המגרשים בכיכר המדינה: ננקטים נגדנו הליכי סרק

הוועד מאשים את סגן ראש עיריית ת"א וחבר מועצת העיר כי השניים נוקטים בהליכים משפטיים כדי למנוע את הבנייה בכיכר ■ לפי מכתב של הוועד, עיכוב הבנייה יגרום ל"נזקים העלולים לעלות לכדי מאות מיליוני דולרים"

רנית נחום-הלוי

ועד בעלי המגרשים בכיכר המדינה מאשים את סגן ראש עיריית תל אביב, פאר ויסנר, וחבר מועצת העיר תל אביב, דן להט, כי השניים נוקטים "בהליכי סרק משפטיים" כדי למנוע את הבנייה בכיכר. במכתב שהועבר אליהם נכתב כי במידה והפעילות המשפטית שהם נוקטים תביא לעיכוב הבנייה, הרי שהם "יהיו אחראים ישירים לנזקים שיגרמו להם, העלולים לעלות לכדי מאות מיליוני דולרים".

כיכר המדינה

לאחרונה נחתם הסכם בנוגע להסטת קרן שהופעלה על-ידי משרד הביטחון וחולפת מעל כיכר המדינה. בהסכם שנחתם בין עיריית תל אביב, משרד הביטחון וועד בעלי המגרשים נקבע כי הוועד ישלם לעירייה סכום כספי והיא תקדם את הבנייה בכיכר. בהסכם נקבע עוד כי הוא יאושר בהחלטת הוועדה המקומית, מה שלא נעשה לדעתם של ויסנר ולהט. השניים הגישו בשבועות האחרונים שתי עתירות מינהליות שעיקרן לחייב את עיריית תל אביב להעביר את ההסכם לאישור מליאת הוועדה המקומית.

"מזה שנים הנכם נוקטים בהליכים משפטיים כאלה ואחרים נגד הבינוי בכיכר המדינה", כותב ועד בעלי המגרשים בתגובה לעתירות שהוגשו. "כפי שאתם מודים בפה מלא, ההליכים האמורים אינם נועדים להתנגד ליישום תוכנית כזו או אחרת. מטרתכם הינה למנוע ולסכל כל בנייה בכיכר המדינה, וזאת הגם שאתם ערים לכך שבכיכר המדינה חלות זה עשרות שנים תוכניות בניין עיר המייעדות את מקרקעי הכיכר לבנייה ולכך שחלקים ניכרים מהכיכר הינם בבעלות פרטית".

פאר ויסנרצילום: ניר קידר

"ההסכם חייב לעבור את מליאת הוועדה המקומית ולא כך היה", מסביר ויסנר בתגובה, "מנסים להלך עלינו אימים באמצעות כל מיני איומים. בוא לא נשכח שבבעלות העירייה כ-45% מהשטח. תפקידינו כנבחרי ציבור זה לדאוג לכלל הציבור. אנו פועלים במסגרת הכלים החוקיים שעומדים לרשותנו ולכן אנחנו לא מבוהלים".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker