ניתוח עסקה

דירת 5 חדרים ב-1.45 מיליון שקל ביבנה

שטח הנכס הבנוי 132 מ"ר והיא כוללת מרפסת בת 15 מ"ר, חנייה תת-קרקעית ומחסן

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

העסקה: דירת 5 חדרים נמכרה בשכונת יבנה הירוקה תמורת 1.45 מיליון שקל. שטח הנכס הבנוי 132 מ"ר והיא כוללת מרפסת בת 15 מ"ר, חנייה תת-קרקעית ומחסן. הדירה ממוקמת בקומה השישית מתוך תשע, בבניין שבונה חברת צרפתי שמעון ברחוב הדוגית. הדירה פונה לכיוון דרום-מזרח, לנחל יבנה, שלאורכו מתוכננת רצועה של ריאה ירוקה. היא נרכשה במכירה מוקדמת על ידי משפחה מחולון, ומיועדת לאכלוס בראשית 2015.

השכונה: שכונת יבנה הירוקה נמצאת בימים אלה בבנייה. מאות בודדות מתוך 3,200 יחידות הדיור הנבנות בה - 600 מתוכן על ידי צרפתי שמעון - כבר אוכלסו, והיתר נמצאות בשלבי בנייה שונים, או לקראת התחלת בנייה. גבולותיה הם רחוב חטיבת גבעתי מצפון, שדרות ז'בוטינסקי ממערב ונחל יבנה ממזרח. הבנייה בשכונה מבוססת על תקני בנייה ירוקה, המחייבים בנייה מחומרים מבודדים, מערכות פינוי אשפה עם הפרדה בין אשפה אורגנית לאחרת ועוד. הבנייה בשכונה היא רוויה, בבניינים בני 6 עד 25 קומות. אוכלוסיית השכונה מורכבת הן ממשפרי דיור מיבנה, והן מזוגות צעירים מערי השפלה - ראשון לציון, בת ים ורחובות.

ניתוח עסקה: הבנייה המואצת מביאה לקיומן של עשרות עסקות למכירת דירות הנסגרות בשכונה מדי חודש. אם נבודד מתוכן את סוג המוצר הרצוי לנו להשוואה - דירות 5 חדרים בטווח המחיר של 120-135 מ"ר בנוי, נמצא כי המחיר המקובל לנכסים מסוג זה נע בטווח של 1.35-1.55 מיליון שקל. לכאורה נמצא סכום העסקה שבניתוח בדיוק במרכז טווח המחירים, אך כמעט בכל המקרים מדובר בנכסים המיועדים למסירה ב-2013. כלומר העובדה שמדובר במכירה מוקדמת בעסקה שלפנינו לא באה לכאורה לידי ביטוי במחיר, והופכת אותו למעט גבוה מהממוצע. מנגד, מיקום הבית בקצה השכונה מעניק לרוכשים נוף פתוח - עובדה שגם היא בעלת ערך.

שורה תחתונה: מחיר העסקה נמצא בטווח העליון של מחירי השוק.

הדמיה של פרויקט צרפתי שמעון ביבנה הירוקהצילום: רן צרפתי
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker