מצפה רמון משנה כיוון: מעיר מחצבות מזהמות לעיר תיירות

מועצת מצפה רמון אישרה את תוכנית המתאר החדשה של היישוב הכוללת הכפלת אוכלוסיית העיר, תוספת של מעל 400 מקומות עבודה והקמת שמונה בתי מלון חדשים

רנית נחום-הלוי

מועצת מצפה רמון אישרה באחרונה את תוכנית המתאר החדשה של היישוב הכוללת הכפלת אוכלוסיית העיר, תוספת של מעל 400 מקומות עבודה והקמת שמונה בתי מלון חדשים.

התוכנית שגובשה בהליך שיתוף ציבור עם תושבי היישוב כוללת גם תוכניות לפיתוח חניונים בתוך המכתש, פתיחת כפר נופש חדש באזור רובע דרכי הבשמים שייהפך מאזור תעשייה לאזור תיירותי בהשקעה של 12 מיליון שקל, הקמת מרכז הנצחה לאילן רמון בהשקעה של 15 מיליון שקל ושיקום מחצבות מצפה רמון בהשקעה של 13 מיליון שקל והפיכתן לשמורת טבע ולפארק למבקרים.

במצפה רמון מסבירים כי תוכנית המתאר החדשה נותנת מענה לאתגרים החדשים וליעדי מצפה רמון כמו קידום התיירות המדברית ויצירת מקומות תעסוקה והיא נוצרה בין היתר לאור הגירה וחזרה של משפחות למצפה רמון. בכך ישנה היישוב את פניו מיישוב מבוסס תעשייה ומחצבות, ליישוב מבוסס תיירות סביבתית.

מצפה רמוןצילום: דודו בכר

"אלו הן שנים היסטוריות למצפה רמון, שבהן הוכרעה פרשת הדרכים שאיפיינה את היישוב מאז הקמתו", מסבירה ראש מועצת מצפה רמון, פלורה שושן. "רק לפני עשור אי אפשר היה למצוא במצפה רמון בית מלון שיש בו מעלית, ובשנה שעברה חגגנו ציון דרך היסטורי של 200 אלף לינות תיירים. מצפה רמון נפרדת לשלום מהמחצבות המזהמות וממפעלי התעשייה לטובת עתיד של תיירות אקולוגית שיביא ליישוב חצי מיליון תיירים בשנה בעתיד ויבטיח את פרנסתם ועתידם של התושבים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker