תוכנית העיצוב של מתחם סומייל בת"א תוגש לעיון השכנים

על פי תוכנית המקודמת בימים אלה לגבי חלקו הדרומי של מתחם סומייל, אליו מתייחסת העתירה, על שטח של כ-24 דונם, צפויות להיבנות למעלה מ- 500 יחידות דיור, רובן בשני מגדלי יוקרה שיתנשאו לגובה של 45 קומות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

עשרות בעלי דירות ברחוב בן סרוק בתל אביב פנו לראש עיריית תל אביב, רון חולדאי וליו"ר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה תל אביב, בבקשה לערוך שיתוף ציבור בהליך התכנוני במתחם סומייל.זאת בעקבות דברי באי כוח הוועדה המקומית בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לפיהם הוועדה תסכים להציג את תכנית העיצוב האדריכלי לבא כוחם של העותרים, עו"ד אמיר שפיצר, ולתת לו אפשרות להגיב עליה.

הדיון בבית המשפט נסב אודות חלקו הדרומי של המתחם בן 45 הדונם, הנמצא, בין הרחובות אבן גבירול, ארלוזורוב, ז'בוטינסקי ובן-סרוק. במתחם הדרומי יוקמולמעלה מ- 500 יחידות דיור, רובן בשני מגדלי יוקרה שיתנשאו לגובה של 45 קומות.

בנוסף, צפויים להיבנות במקום בנייני מגורים נמוכים יותר, מעל קומות מסחר. סך השטח המסחרי במקום צפוי לעמוד על למעלה מ-10,000 מ"ר. בעלי הקרקע הן מספר חברות בניה וכן קבוצת פרטיים, אשר מובילים את התכנון באמצעות משרד עו"ד משה שוב ושות'. בימים אלה נמצאת התוכנית המפורטת, כולל תוכנית אחוד וחלוקה בהליכי אישור אחרונים.

עו"ד שפיצר טען, כי במסגרת תכנית האיחוד והחלוקה, נכללת גם תכנית העיצוב האדריכלי של המתחם, דבר שהוא פסול.נציגי הוועדה המקומית טענו לעומת זאת, כי תכנית העיצוב האדריכלי טרם הוכנה, וכאמור הבטיחו כי כשתוכן, תוצג בפני עו"ד שפיצר לחוות דעת תושבי רחוב בן סרוק. שפיצר פנה לעירייה ולוועדה המקומית והציע, להקדים ולקיים שיתוף ציבור, שבו יוכלו תושבי רחוב בן סרוק להביע את דעתם על התכניות של דרום מתחם סומייל.

מתחם סומיילצילום: דודו בכר

את היזמים ייצגו עוה"ד שמואל שוב, הילה לביא וליאור קיל ממשרד עו"ד משה שוב ושות', עו"ד יוסף פרוכטמן ועו"ד אייל דוידי. את הועדה המחוזית ייצגה עו"ד עדי בר טל ואת הועדה המקומית ייצגה עו"ד הראלה אברהם אוזן.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker