קבוצת חג'ג' רכשה מיורוקום מגרש במתחם סומייל ב-104 מ' ש'

במגרש יוקם מגדל מגורים בן 50 קומות שיכלול 103 דירות; העסקה משקפת מחיר של כמיליון שקל לקרקע ליחידת דיור

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

קבוצת חג'ג', שבשליטת האחים צחי ועידו חג'ג', הודיעה היום לבורסה לניירות ערך על רכישת מגרש מחברת יורוקום נדל"ן תמורת כ-104 מיליון שקל. המגרש בשטח של כשלושה דונם ממוקם בצומת הרחובות אבן גבירול-ארלוזורוב שבמתחם סומייל בתל אביב בו תקים החברה מגדל מגורים בן 50 קומות שיכלול 103 דירות.

העסקה משקפת מחיר של כמיליון שקל לקרקע ליחידת דיור. במעמד החתימה שילמה חג'ג' ליורוקום כ-30 מיליון שקל בתוספת מע"מ. את יתר התשלומים תשלם החברה ממקורותיה ובאמצעות מימון בנקאי.

לפני כחודש וחצי חתמה קבוצת חג'ג' על הסכם אופציה לרכישת הקרקע עם החברות שורקה ויורוקום, המחזיקות בכלל הזכויות במגרש. הבוקר מימשה חג'ג' את האופציה עם יורוקום. החברה חתמה על הסכם אופציה נוסף בהיקף של כ-96 מיליון שקל מול חברת שורוקה לרכישת קרקע של 96 דירות נוספות במגרש. במידה שעסקה זו תצא לפועל, תבנה קבוצת חג'ג' בסומייל 200 דירות סך הכל. את קבוצת חג'ג' ייצגו בעסקה עו"ד ארז תן-עמי וגלית אזולאי ממשרד חג'ג'-בוכניק-ויינשטיין.

מתחם סומיילצילום: דודו בכר

תוכנית בניין עיר מאפשרת בנייה של 30,655 מ"ר של שטחים עיליים, בנוסף לחזית מסחרית הפונה לאבן גבירול וחניון תת קרקעי בן 6 קומות. המגדל שתבנה החברה, יחד עם שלושה מגדלים סמוכים שייבנו בהמשך, עתידים להיות הגבוהים בתל אביב.

קבוצת חג'ג' בונה כיום כ-60 פרויקטים באזורי ביקוש מרכזיים בגוש דן, מרביתם בתוך תל אביב. בין הפרויקטים: שני מגדלי המשרדים היוקרתיים, "מגדלי הארבעה" ברחוב הארבעה בתל אביב, מגדל מאייר בן 40 הקומות ברח' רוטשילד, מגדל "H-TOWER" במתחם רסיטל ו"מגדל שד"ל" ברוטשילד, מגדלי המגורים "מגדלי הצעירים" ברחוב בגין, "מגדלי תל אביב" בנחלת יצחק, פרויקט "פורט" בנמל תל אביב, "צוקי ארסוף" בגעש ועוד.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

כמו כן, דיווחה החברה באחרונה כי התקשרה עם 51 בניינים בתל אביב לביצוע עסקות תמ"א 38, באופן שיביא להצעה של יותר מ-300 פנטהאוזים בפריים לוקיישין ובאזורים ללא כל היצע בת"א.

מקבוצת חג'ג' נמסר: "פרויקט סומייל הינו דגל היוקרה בתל אביב, הן בשל מיקומו המיוחד והן בשל מאפייני התכנון שלו והיותו מגדל מגורים המתנשא ל-50 קומות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker