האם דירה בפרויקט תמ"א 38 בקריית אונו זולה יותר מדירה חדשה?

השוואת מחירי הדירות שנמכרו לאחרונה בפרויקט תמ"א 38 "נופי רייספלד" למחירי דירות חדשות באזור מעלה כי המחיר אמנם זול יותר, אך לא בהרבה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

שש דירות בפרויקט ההתחדשות העירונית "נופי רייספלד", הנבנה בימים אלה בקרית אונו, נמכרו במהלך החודשיים האחרונים בסך כולל של 15 מיליןן שקל - כך הודיעה הבוקר (א') חברת "התחדשות אורבנית". "נופי רייספלד" הוא פרויקט תמ"א 38 המתבצע בו זמנית בתשעה בניינים לאורך רחוב הזמיר בעיר.

בין העסקות שנעשו, נמכרה דירת ארבעה חדרים בשטח 98 מ"ר ומרפסת בת 20 מ"ר עבור 1.88 מיליון שקל. מיני פנטהאוז בן חמישה חדרים, בשטח של 136 מ"ר ומרפסת בשטח של 34 מ"ר, נמכר עבור 2.58 מיליון שקל, ופנטהאוז בן 5 חדרים, בשטח של 145 מ"ר עם מרפסת של 83 מ"ר, נמכר עבור 3.2 מיליון שקל. מהחברה נמסר כי איכלוסן של הדירות מתוכנן להתבצע במהלך אוגוסט הקרוב. בסך הכל כולל פרוייקט נופי רייספלד את חיזוקן והרחבתן של 144 דירות קיימות, ובניית 44 דירות חדשות.

השוואת העסקות שבוצעו לרמות המחיר המקובלות בשכונת רייספלד החזקה בקריית אונו מעלה כי המחירים הינם נמוכים משמעותית ממחירי השכונה. עם זאת, יש לקחת בחשבון, כפי שמציינת המתווכת ריבי שרגאי ממשרד "הבית שלי" בקריית אונו, כי רחוב הזמיר אינו נחשב חלק אינטגרלי מהשכונה, שנחשבת לשכונה היוקרתית בקריית אונו כיום, אלא נמצא בשוליה, בקרבת מתחם בתי הספר, עובדה שבאופן טבעי תוריד מערך הנכסים בפרויקט. כך שבסופו של דבר ההנחה הנובעת מעצם היות הפרוייקט של תמ"א 38 אינה מובהקת.

לדברי שרגאי, טווח המחירים המקובל לדירות 4 חדרים חדשות במגדל בלב השכונה נע בין 2.3 ל-2.4 מיליוני שקל, וזאת עבור נכס מרווח של כ-130 מ"ר בנוי. בבניין חדש נוסף ובו דירות 4 חדרים של 104 מ"ר נטו, נעים המחירים בין 2.1 ל-2.15 מיליון שקל.

ניתן אם כן להשוות את העסקות שנעשו לפרויקט נוסף אשר שיווקו יחל בזמן הקרוב בשכונת עבר הירדן הסמוכה, שם ישווקו דירות ארבעה חדרים בשטח של כ-105 מ"ר נטו, במחיר של 1.95 עד 2 מיליון שקל. בהתחשב בכך שמדובר במחירי "פרי-סייל" ושאכלוס הדירות יבוצע בעוד זמן רב, הרי שמחיר פרוייקט התמ"א 38 אכן זול יותר, אם כי לא בהרבה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker