אושרה תוכנית תלפיות בירושלים: 600 אלף מ"ר לתעסוקה ו-3,500 דירות

המטרה: להפוך את האזור למגוון ועשיר בשימושים כמשרדים, היי-טק, מוסדות להשכלה גבוהה, אולמות אירועים, בתי קולנוע, מרפאות וגלריות

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז ירושלים בראשות הממונה על המחוז, דלית זילבר, אישרה את תוכנית האב לאזור התעשייה תלפיות בירושלים. במסגרת התוכנית, הוחלט ליצור תמהיל שימושים ולהגדיל את זכויות הבנייה למסחר ותעסוקה בהיקף של כ-1.5 מיליון מ"ר, תוספת של כ-600 אלף מ"ר. התוכנית גם מאפשרת הרחבת שטחי מגורים בשולי אזור התעסוקה בהיקף של כ-3,500 דירות - תוספת של כ-1,250 דירות.

התוכנית מתייחסת למתחם התעשייה בדרום העיר, המשתרע על שטח של כ-1,200 דונם, בין רחוב רבקה וצומת אורנים מצפון, דרך משה ברעם מדרום, דרך חברון ממזרח ואזור מסילת הרכבת ממערב. תחום התוכנית כולל את אזור התעשייה תלפיות ומתחמי מגורים ברחובות מקור חיים, דרך בית לחם ודרך חברון.

אזור התעשייה תלפיות, ירושליםצילום: דודו בכר

התכנית הוכנה ביוזמת עיריית ירושלים והאדריכל יעקב מולכו והיא מציעה מתווה לחיזוק אזור התעשייה כאזור עסקי שוקק חיים. התוכנית מציעה שינוי במערך השימושים באזור התעשייה ומבדילה בין אזור תעסוקה, אזור תעשיה המיועד למלאכה ואזורי מגורים בדפנות אזור התעסוקה, תוך מטרה להפוך את האזור למגוון ועשיר בשימושים כמשרדים, היי-טק, מוסדות להשכלה גבוהה, אולמות אירועים, בתי קולנוע, מרפאות וגלריות.

התכנית מציעה שדרה עירונית לאורך רחוב פייר קניג באורך של 1.5 ק"מ מצומת אורנים ועד לדרך ברעם שתיצור מרכז עירוני משולב הכולל את קו הרכבת הקלה העתידי, מדרכות רחבות להולכי רגל, שבילי אופניים, מסחר וצמחיה, תוך עיצוב חתך הרחוב והגדרת מרחב ציבורי אינטנסיבי. התוכנית גם מציעה שמירה על שימושי תעשיה קיימים באזור הדרום מערבי של התכנית לתעשייה זעירה, מלאכה ומוסכים, בהיקף של כ-250 אלף מ"ר. עוד מציעה התוכנית רשת תחבורתית, חלקה ביצירת חיבורים בין כבישים קיימים וחלקה במערכת כבישי שרות להקלת עומס התנועה במקום והפרדה בין המערכות השונות.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker