רוכשים בגינדי שרונה: לא סיפרו לנו על שוק אוכל במפלס הקרקע

במכתב שנשלח לעיריית תל אביב דורשים 235 רוכשי דירות בפרויקט שרונה לקיים דיון חוזר בהגדרת ייעוד מפלס הקרקע, בו מקדמת גינדי החזקות את שוק האוכל "שרונה מרקט" ■ עיריית תל אביב: עליהם להפנות הטענות לחברת גינדי

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

235 רוכשי דירות במתחם גינדי בשרונה יוצאים נגד המשך קידומו של מתחם האוכל שמקדמת חברת גינדי החזקות בקומת הקרקע של הפרויקט, "שרונה מרקט". במכתב שנשלח לאחרונה אל יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה של עיריית תל אביב, דורון ספיר, ואל היועצת המשפטית של הוועדה, ביקשו רוכשי הדירות במתחם מהוועדה לחזור בה מהחלטה שקיבלה - שלטענת הרוכשים מאפשרת את הקמת השוק, ולקיים דיון נוסף תוך שמיעת עמדתם של הרוכשים.

"נדהמנו לגלות כי לאחרונה התבקש היתר לשוק בקומת מפלס הכניסה", נאמר במכתב שהעבירה אל ספיר עורכת דינם של הרוכשים ענת בירן. עוד נאמר כי "הבקשה להיתר להקמה ולשימוש בשטחי המסחר בקומת הכניסה לצרכי שוק הינה בניגוד חמור למסמכי התוכנית ולהוראותיה, ומהווה פגיעה ישירה ברוכשי הדירות". עוד טענה בירן כי הודעה בדבר הבקשה להקמת השוק לא נשלחה אל רוכשי הדירות, וכי לא התאפשר להם לפיכך להציג בפני הוועדה את התנגדותם לבקשה. עו"ד בירן מסכמת את מכתבה בבקשה כי ייערך דיון נוסף בהקמת המתחם, והפעם תוך הצגת עמדתם של הרוכשים.

גינדי החזקותצילום: יוסי אלוני

המתחם שבגינו כעסו הרוכשים הוא "Sarona Market" מתחם בשטח כולל של קרוב ל-8,000 מ"ר, אשר באתר הבית של גינדי החזקות, מוגדר כ"מתחם האוכל המקורה הגדול בישראל". עוד נכתב באתר כי "המרקט מאופיין במגוון רחב ומרוכז של עסקים בתחום הקולינריה, ובמקום יפעלו כ-101 דוכנים וחנויות".

לטענת הרוכשים שהתאגדו לפעולה בנושא, אמנם נאמר להם על ידי החברה כי המגדלים יוקמו מעל מרכז מסחרי, אולם העובדה כי במקום מתוכנן שוק אוכל לא הובהרה. עוד עם טוענים כי על סמך חוות דעת שהוכנה עבורם, מדובר בהבדל מהותי, אשר עלול לפגוע בתדמית הפרויקט ולהוריד מערך הדירות במקום.

מחברת גינדי החזקות נמסר בתגובה: "גינדי החזקות לא מתכננת להקים שוק במתחם שרונה. המתחם הינו מסחרי ונבנה בהתאם לתב"ע מאושרת".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "הבקשה להיתר הוגשה על ידי גינדי החזקות בע"מ ונחתמה ע"י מינהל מקרקעי ישראל- הבעלים הרשום של המקרקעין. התנגדות הדיירים לאופן בו תוכננה הקומה המסחרית הינה התנגדות קניינית ולא התנגדות תכנונית, ועליהם להפנות את טענותיהם לגורם ממנו הם רכשו את דירותיהם.

"מבדיקת הבקשה עולה כי השימוש המבוקש בקומת הכניסה הינו שימוש מסחרי, התואם את השימוש והיקפי שטחי המסחר שהותרו, כאשר התכנון המבוקש דומה לקניון ולא לשוק ואינו מהווה סטייה ניכרת, כפי שנטען על ידי הדיירים. מאחר ורוכשי דירות המגורים אינם בעלי זכויות במקרקעין כהגדרתם בתקנות התכנון והבניה, אין מקום כי העירייה תודיע להם על הגשת הבקשה להיתר ואין להם זכות בדין להתנגד לבקשה להיתר. נבהיר כי בכל מקרה, לשימושים שיתאפשרו במסגרת שטחי המסחר תידרש בין היתר גם הוצאת אישורי איכות סביבה ותברואה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker