השמאים: שיווק הקרקעות ייכשל בשל מצוקת אשראי וכוח האדם

יממה לאחר הודעת משרד השיכון על גל שיווק קרקעות חדש בסך כולל של 5,762 יחידות, מביע יו"ר לשכת שמאי המקרקעין אוהד דנוס פסימיות: "שנת 2012 היא שנת הספין והפספוס הגדול"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

יו"ר לשכת שמאי המקרקעין אוהד דנוס אמר היום כי הוא פסימי לגבי הצלחת שיווקן של מרבית הקרקעות, עליהן הודיע אתמול משרד הבינוי והשיכון. "גל השיווקים האחרון כולל כ-2,900 יחידות דיור באזורי ביקוש, שהם למעשה הבשורה בגל זה", אמר דנוס, "אלא שהיעדר פתרון לסוגיית האשראי, יחד עם היעדר פתרון לבעיית העובדים הזרים, מבטיחה כי חלק מהשיווקים עליהם דווח לא יפגשו ביקוש מצד היזמים, ויצטרפו לסטטיסטיקה המאוד לא נוחה של הצלחות בשיעור 55% בלבד במכרזי המינהל".

הדברים נאמרו בעקבות הודעת משרד השיכון אתמול הל הוצאת גל נוסף של קרקעות לשוק בהיקף בנייה כולל של 5,762 יחידות. "אם תישמר הסטטיסטיקה הנוכחית, מדובר בלא יותר מ-21 אלף יחידות שנמכרו בפועל השנה, ונתון זה, שאינו באשמת המנהל, אינו מהווה בשורה כלשהי לרבבות הזוגות הצעירים, המחכים בכיליון עיניים לפתרון מצוקת מחירי הדיור. עכשיו, בסוף דצמבר, ניתן בוודאות להגדיר את שנת 2012 כשנת הספין והפספוס הגדול בנדל"ן", הוסיף דנוס.

יש לציין כי בחינה של מוקדי השיווקים הגדולים, אודותיהם פורסם אתמול, מלמדת כי רובם נמצאים בפריפריה, בערים חרדיות ובהתנחלויות. היישובים שבהם ישווקו הכי הרבה דירות הם אור עקיבא עם 486 יחידות, פרדיס עם 450 יחידות, נהריה עם 447 יחידות, מתחם שנלר בירושלים עם 404 דירות וביתר עילית עם 398 דירות, ותל מונד, בה ישווקו מגרשים לבנייתן של 238 צמודי קרקע.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker