ניתוח עסקה

בכמה נמכר פנטהאוז ביפו?

הנכס שנמצא בשכונת עג'מי נמכר לתושבת חוזרת ב-2.3 מיליון שקל

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

העסקה: דירת פנטהאוז חדשה נמכרה ברחוב החיטה בשכונת עג'מי ביפו עבור 2.3 מיליון שקל. שטח הדירה 95 מ"ר והיא כוללת מרפסת של 35 מ"ר וחניה מקורה. הדירה בקומה רביעית מתוך ארבע, היא פונה לכיוונים צפון, מערב ודרום, ונשקף ממנה נוף לים, לפארק מדרון ולדרום תל אביב. הבניין עדיין מצוי בבנייה ומיועד לאכלוס בעוד כשנה. הרוכשת היא תושבת חוזרת מארה"ב, שרכשה את הנכס למטרת מגורים. תיווך בעסקה יהודה רקובצ'יק מסניף יפו של רשת התיווך רוזיו נכסים.

השכונה: עג'מי היא השכונה הגדולה ביפו וגובלת ביפו העתיקה מצפון, בגבעת עלייה מדרום, בשכונת צהלון ממזרח ובחוף הים ממערב. את השכונה חוצה מצפון לדרום רחוב יפת, שהוא ציר התנועה המרכזי בה. האוכלוסייה בעג'מי מעורבת בערבים ויהודים, וכך גם קהילת הרוכשים בבניין זה. גם הבתים בשכונה ממגוון רחב של תקופות, החל בעות'מנית ואילך. היא מאופיינת בבנייה רוויה ונמוכה של עד ארבע קומות, וכן בבנייה צמודת קרקע. במשך שנים סבלה השכונה מהיעדר תשתיות, אך בשנים האחרונות חל בהן שיפור ניכר. בין היתר הושלמה הקמתו של פארק מדרון על החוף, במרחק הליכה מהדירה.

צילום: פורסאן אדריכלים

ניתוח העסקה: בשנים האחרונות, עם שיפור התשתיות בשכונה לצד עליות המחירים החדות במרכז תל אביב שאילצו רוכשים לחפש מיקומים אלטרנטיביים, המריאו גם ערכי הנדל"ן בעג'מי. כיום נע שווי הדירות החדשות מ-17 אלף שקל למ"ר ברחובות המרוחקים מחוף הים ועד 25 אלף שקל למ"ר עבור נכסים בקרבתו. עסקה זו משקפת שווי של 21.5 אלף שקל למ"ר (בחישוב עם שליש משטח המרפסת) - לא גבוה עבור נכס חדש באזור, ובטח כשמדובר בפנטהאוז. לשם השוואה, ברחוב העוגן בשכונה נמכרה דירת פנטהאוז בת 120 מ"ר תמורת 4.2 מיליון שקל - מחיר המשקף שווי של כ-35 אלף שקל למ"ר.

שורה תחתונה: בהתחשב במיקום, המחיר נוח לקונה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker