משטרת תל אביב עוברת מדיזנגוף לרחוב המסגר

המשטרה תשכור בניין משרדים השייך לחברת קמור ■ במקום מטה המשטרה ההיסטורי יוקם פרויקט מלונאות ומגורים

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

>> משטרת תל אביב, שעוזבת את בניין המשטרה ההיסטורי ברחוב דיזינגוף 221, תשכור כ-4,000 מ"ר בבניין משרדים ברחוב המסגר 26. המשטרה תשכור את המשרדים לתקופה ארוכה של כ-15 שנה, תמורת כ-70-75 שקל למ"ר. בעלת הבניין היא חברת קמור, שהיתה בעבר יבואנית ב.מ.וו.

המשטרה עדיין פועלת במשכנה הנוכחי, והמעבר יתרחש רק בעוד כשנה, לאחר שהוועדה המחוזית תאשר באופן סופי תוכנית שמשנה את ייעוד הבניין הישן למטרות מלונאות, מגורים ומסחר.

מינהל מקרקעי ישראל מכר את הבניין באוקטובר 2006 ליזם ישראל לוי, תמורת 29.1 מיליון שקל וכ-1.5 מיליון שקל דמי פיתוח. בספטמבר 2011 אושרה התוכנית להפקדה בוועדה המחוזית שמייעדת את הבניין למלונאות (60%) ומגורים (40%). עם המתנגדים לתוכנית נמנו שכני הפרויקט, מהנדס העיר והוועדה המקומית, שהמליצה להפוך את הבניין ברובו למלון ולצמצם את תמהיל המגורים ל-10% בלבד. לפני חודשיים אושרה להפקדה תוכנית מעודכנת, שבמסגרתה ניתנו זכויות בנייה ל-7,200 מ"ר למטרות מסחר, מלונאות ומגורים.

ממינהל הדיור במשרד האוצר נמסר: "בימים אלה מתנהל משא ומתן עם כמה גורמים, ובין היתר עם הבעלים של הנכס הנ"ל, במסגרת הליך מכרזי שעדיין לא בא על סיומו".

תחנת המשטרה ברחוב דיזינגוףצילום: מוטי מילרוד
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker