נדחתה תביעת יורשי אספן האמנות ריכטר; מבנה הגלריה יועמד למכירה

בית המשפט קבע כי בנו של שותפו של ריכטר לשעבר, הארווי דלסון, עודנו מחזיק במחצית ממניות החברה המחזיקה בגלריה ■ לפיכך, יימכר מבנה הגלריה ביפו העתיקה, המוערך במיליוני דולרים, והכנסות המכירה יחולקו בין השותפים

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה לפני מספר ימים את תביעת יורשיו של אספן האמנות הוראס ריכטר, לשעבר מבעלי גלריית האמנות ביפו העתיקה הוראס ריכטר, נגד בנו של שותפו לשעבר, איש העסקים האמריקאי הארווי דלסון, וקבע כי דלסון עודנו מחזיק במחצית ממניותיה של חברת מגה גיפטס.

הנכס המרכזי בו מחזיקה כיום החברה הוא המבנה העתיק והמרשים בו שכנה הגלריה, ששוויו מוערך במיליוני דולרים, ואשר צפוי לעמוד למכירה בתקופה הקרובה בעקבות ההחלטה. הכנסות המכירה, המוערכות במיליוני דולרים, יחולקו בין הצדדים המחזיקים כיום ב-50% מהחברה כל אחד.

יורשי ריכטר, שנפטר בשנת 2006, הגישו תובענה לבית המשפט, בה הם טוענים כי בשנת 1979 חתמו ריכטר ואביו של דלסון, תאודור, על הסכם לפיו ימסור לו ריכטר יצירות אמנות בשווי של 30 אלף דולר, ובתמורה ימסור דלסון לריכטר את מניותיו בחברה.

מבלי לדון בגוף טענת התובעים, פסקה שופטת המחוזי ד"ר מיכל אגמון-גונן כי על התביעה חלה התיישנות, וכי ריכטר עצמו היה מודע לכך שאביו של דלסון עודנו מחזיק במחצית ממניות החברה, מבלי שעשה דבר כדי לשנות את הרכב הבעלות, ולפיכך גם אם הייתה בידיו עילה לתביעה, הרי שזנח אותה במודע.

לדברי עו"ד מאיר הלר, שיחד עם עו"ד אפרת פקר ייצג את דלסון בתיק, הגלריה כבר אינה פעילה בכל מקרה, ובחודשים הקרובים יוצע המבנה העתיק בו שכנה למכירה. "על פי שמאות ישנה שנערכה בנכס, שוויו 3 מיליון דולר, ובכוונתנו להזמין שמאות חדשה בטרם היציאה למכירה", ציין עו"ד הלר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

המבנה הוא בן שלושה מפלסים בסגנון ערבי. קומת הקרקע, ששימשה את הגלריה בעבר, מתפרשת על שטח של 260 מ"ר וכוללת חלל מרכזי וארבעה חדרים. בקומה השנייה נמצאת יחידת המגורים בשטח של 50 מ"ר ששימשה בעבר את ריכטר, ומפלס הגג מותאם לקיום אירועים וכולל תצפית אל יפו העתיקה ונמל יפו.

גלריית הוראס ריכטר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker