חניון מגדל שרונה של עזריאלי יכיל 500 מקומות חנייה ציבוריים

העירייה ויתרה על דרישה קודמת מהקבוצה, לבנות קומת חניה נוספת במגדל ובה עוד כ-200 מקומות חניה

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רז סמולסקי

>> הוועדה המקומית לתכנון ובנייה החליטה להיענות לבקשת קבוצת עזריאלי ולא לחייבה לבנות קומת חניה נוספת, ובה 222 מקומות, במגדל המשרדים שמקימה הקבוצה במתחם שרונה בתל אביב. עם זאת, העירייה חייבה את עזריאלי להקצות 500 מקומות חניה לציבור, במחיר שלא יעלה על זה שנדרש מתושבי העיר בחניונים של חברת אחוזות החוף.

הוועדה דנה אתמול בבקשה של הקבוצה לשנות את הבינוי במגדל המשרדים שהיא מתכננת בדרום הקריה, על דרך מנחם בגין ומדרום למגדל קריית הממשלה.

מדובר במגרש בשטח 9.4 דונם שעליו תוכנית למגדל משרדים בגובה 180 מטר ובהיקף של 82,710 מ"ר, ו-6,700 מ"ר המיועדים למסחר. קבוצת עזריאלי ביקשה לשנות את התכנון כך שזכויות הבנייה לא יוגדלו, אך שטחי משרדים בהיקף של 3,500 מ"ר יומרו לטובת שימוש מסחרי, כך שבסופו של דבר יכלול המסחר שטחים בהיקף של כ-10,000 מ"ר. בהחלטה קודמת, דרשה הוועדה המקומית להוסיף קומת חניה שמינית כדי להגדיל את מספר החניות במתחם, ובעיקר כדי להשלים חוסר של 222 חניות במגדל הקריה השכן.

הקבוצה ביקשה אתמול מהוועדה המקומית לבטל את הדרישה לתוספת קומת חניה, בטענה שעלות הבנייה היא יותר מ-70 מיליון שקל (רק עבור קומת החנייה השמינית), וכן כי הבנייה תאריך את משך העבודה על המתחם בתקופה משוערת של שבעה חודשים, כאשר בנוסף תידרש הקבוצה להתמודד עם טיפול משמעותי במי תהום.

במאי 2011 זכתה קבוצת עזריאלי במגרש של מינהל מקרקעי ישראל בשרונה, תמורת 522 מיליון שקל. בבעלות הקבוצה שלושה מגדלי משרדים וקניון עזריאלי-השלום, שנמצאים גם הם על דרך מנחם בגין וסמוך למגדל החדש. בנוסף רכשה עזריאלי לאחרונה מתחם נוסף שנמצא מצפון למגדלים הקיימים - המתחם של קופת חולים כללית - ב-240 מיליון שקל. המתחם מיועד לבנייה של מגדל משרדים ומגורים.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker