רם עוזרי

שר השיכון אריאל אטיאס ממשיך במאמציו לאשר ברגע האחרון מכרזי שיווק קרקע לדיור בר השגה. היום (ג') פורסמו מספר מכרזים לשיווק קרקעות, תוך שגולת הכותרת היא מכרזים גדולים בירושלים הכוללים דיור בר השגה במסלולים של מסלול למשתכן ובנייה להשכרה לטווח ארוך.

המכרזים שפורסמו כוללים קרקע ל-606 יחידות דיור בשכונת רמות, מתוכם 166 יחידות דיור מיועדות למכרזי מחיר למשתכן, 128 יחידות מיועדות לבנייה להשכרה לטווח ארוך ו-312 יחידות פורסמו במכרז קרקע רגיל. בנוסף, פירסם המשרד מכרז לשיווק קרקע ל-607 יחידות דיור בפסגת זאב, מתוכן 160 יחידות לפרויקטים של השכרה לטווח ארוך ו-447 יחידות רגילות.

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאסצילום: אמיל סלמן

לשם שיווק הקרקעות לדיור בר השגה, יש לציין, נדרש אישור של ועדת פטורים במינהל מקרקעי ישראל. לרוב מתקבל האישור לפני פרסום המכרזים באתר האינטרנט של משרד השיכון והבינוי ומינהל מקרקעי ישראל, אך במקרה זה החליטו במשרד השיכון והבינוי לפרסם את המכרזים לפני אישור ועדת הפטורים שצפוי להתקבל בשבועות הקרובים. גורמים המקורבים למינהל טענו היום שמכרזים דומים נדחו בעבר על ידי ועדת הפטורים בשל התנגדות של משרד האוצר. במשרד השיכון והבינוי סבורים שהצליחו לשכנע את האוצר לתמוך במכרזים.

מי שיושב בראש ועדת הפטורים של מינהל מקרקעי ישראל הוא מנכ"ל משרד השיכון והבינוי, מרדכי מרדכי, שתומך באישור המכרזים. ואולם שאר הנציגים בוועדה, וביניהם נציג משרד האוצר, נציג משרד המשפטים ונציגי המנהל, התנגדו בעבר לאישור מכרזים דומים.

"באוצר לא אוהבים הנחות על הקרקע. יוצאים נגד המדיניות של משרד השיכון בנושא. הסיבה שלא יצאו מכרזים של דיור בר השגה לפני שנה ושנתיים היא חד משמעית בגלל מקלות בגלגלים שהאוצר שם לנו", אמר גורם במשרד השיכון.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

מלבד אישור המכרזים לדיור בר השגה, פרסום המכרזים נושא עמו גם משמעות פוליטית. בנוסף למכרזים בירושלים, פירסם המינהל מכרז לשיווק קרקע באריאל. ואולם במשרד השיכון מדגישים כי לא מדובר במכרזים חדשים, אלא במכרזים שההודעה בנוגע אליהם כבר יצאה לפני שבועיים ושאושרו בממשלה עוד ב-2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker