דעה

ה"מבצע" של גינדי: ״כל אחד יכול״, אבל לא מתאים לכל אחד

גינדי החזקות מציעים לרוכשים לשעבד הון עצמי אדיר, להתחייב למשכנתא גבוהה וכבר היום לשעבד את הירושות של הוריהם - כמה עמוק צריך להיות השעבוד כדי לקנות דירה?

רז סמולסקי

חברת גינדי החזקות משתפת פעולה עם בנק מזרחי טפחות ויוצאת במבצע שבו אפשר לדחות 30% מהתשלום על הדירה בעשר שנים ללא ריבית, אך עם הצמדה למדד. אפשר לקנות דירה ברחובות בשווי 1.507 מיליון שקל ב-1.075 מיליון ואת היתרה בסכום של 450 שקל, לשלם בעוד עשר שנים (עם הצמדה למדד וללא ריבית).

במסיבת עיתונאים שכינסו היום (ב') הם מכנים את המסלול "כל אחד יכול". אך נראה שלא כל אחד יכול כי המבצע הזה לא מסיר בשום אופן את חסם ההון העצמי הדרוש לקניית דירה שכן ההון העצמי בשיעור של כ-30% (תלוי בתנאי המשכנתא), הוא ממחירה המלא של הדירה (בדוגמה של רחובות מתוך 1.507 מיליון שקל). החברה מציעה את המבצע בשלושה פרויקטים: מגדל הלאום במערב ראשון לציון, גינדי לייף בשהם וגינדי ויז'ן ברחובות.

צילום: הדר כהן

מה שכן, המסלול מקל מאוד על תשלום המשכנתא החודשי, שכן הוא מציע דחיית תשלום בהיקף של מאות אלפי שקלים בעשר שנים וללא ריבית, אך עם הצמדה למדד. נשמע מפתה אך מדובר גם בסיכון גדול, שכן המבצע מאשר לאנשים לקנות דירה שאין ביכולתם לקנות, לשכוח ממאות אלפי שקלים שהם יהיו חייבים להחזיר לחברה ביום בהיר אחד בעוד עשר שנים.

אם נחזור לדוגמה של רחובות ונתעלם מתוספת המדד - הזוג המאושר יצטרך להחזיר לכל הפחות בעוד עשר שנים 450 אלף שקל או במילים אחרות - לחסוך מדי שנה 45 אלף שקל - 3,750 שקל בחודש. מדובר כאמור בזוג שבחר במבצע הזה בדיוק בגלל חוסר היכולת לעמוד במשכנתא 'כבדה'. אז הוא בוחר במסלול עם משכנתא 'קלה' ומאין יגיע הכסף בעוד עשר שנים?

לגינדי החזקות יש תשובות: "המסלול מיועד גם לרוכשים שבעתיד אמור להשתחרר להם סכום כסף שאין בידם היום - חיסכון / ירושה / קרן השתלמות או למחזר משכנתא בסוף התקופה. לאחר 10 שנים ההחזר החודשי נשאר נמוך כי חלק ניכר מהמשכנתא הוחזר במהלך 10 שנים".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

גינדי החזקות מציעים לרוכשים לשעבד הון עצמי אדיר, להתחייב למשכנתא גבוהה וכבר היום לשעבד את הירושות של הוריהם - כמה עמוק צריך להיות השעבוד כדי לקנות דירה?

לעמוד הפייסבוק של מדור נדל"ן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker