השוק לא טועה: כמה שווה דירה משופצת במרכז רמה"ש?

בתקופה האחרונה נעשו כמה עסקות מכירה לדירות 4-5 חדרים במרכז רמת השרון - והמחירים שהושגו בהן דומים

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

העסקה

דירת 4.5 חדרים בשדרות ביאליק ברמת השרון, משופצת, בשטח של 123 מ"ר, נמכרה תמורת 2.33 מיליון שקל. הדירה היא עורפית, בעלת שלושה כיווני אוויר, וממוקמת בקומה השנייה מתוך שלוש קומות עם מעלית בבניין בן כ-30 שנה. עוד כולל הנכס חנייה מקורה.

הרוכשים של הדירה הם זוג צעיר מרמת השרון, שהתגוררו עד עכשיו בשכירות וחיפשו במשך תקופה ממושכת דירה לרכישה. את הנכס מכרה להם משפחה שביקשה לעבור משם לנכס מרווח יותר. הדירה שופצה על ידי המוכרים ומוכנה למגורים. מועד האכלוס - כך על פי ההסכם - נקבע לעוד שלושה חודשים מהיום, כלומר לדצמבר. בעסקה תיווכה מירי אופק, בעלת משרד תווך בעיר.

השכונה

שדרות ביאליק ממוקמות במרכז רמת השרון ומחברות בין שני רחובות המסחר המרכזיים והסואנים ביותר של העיר - סוקולוב ואוסישקין.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

המיקום מאפשר נגישות גבוהה ברגל למגוון רחב של מוסדות ושירותים שממוקמים באזור, כמו בית העירייה בכיכר המושבה, אשר ממוקמת במרחק של כ-200 מטר מהנכס, ובית הספר היסודי אוסישקין. כמו כן, תחבורה ציבורית חולפת בתדירות גבוהה ברחוב סוקולוב.

ניתוח עסקה

בחינה של העסקות, אשר נעשו בתקופה האחרונה בשכונה, מעלה כי המחירים של דירות בנות 5 חדרים בשכונה נעים סביב 2.3-2.4 מיליון שקל. לפני כמה חודשים נמכרה באותו רחוב דירה בת 5 חדרים, קטנה יותר, בגודל של 100 מ"ר, אך גם חדשה יותר, תמורת סכום כמעט זהה: 2.338 מיליון שקל.

בנוסף, בוצעה בשבועות האחרונים עסקה למכירת נכס בן 4.5 חדרים גם כן ברחוב אוסישקין, אף הוא עם מעלית וחניה, תמורת 2.05 מיליון שקל. המחיר אמנם נמוך יותר מזה ששולם בעסקה הנוכחית, אבל הנכס לא משופץ ופונה חזיתית לרחוב אוסישקין הסואן, ושני הגורמים מורידים מערכו.

השורה התחתונה

סכום העסקה משקף את שווי הנכס.

---

סייעו בניתוח העסקה: מירי אופק, בעלת משרד התווך מירי אופק; ונתוני רשות המסים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker