למרות ההחלטה להעביר את שדה דב: אושרה תוכנית בנייה מצומצמת

הוועדה המחוזית ת"א דחתה התנגדויות לתוכנית להקמת שכונה חדשה בצפון מערב תל אביב: "הואיל ושדה התעופה דב הינו שדה קיים ופעיל, לא ניתן להתעלם ממגבלות התכנון הנובעות ממנו" ■ בעלי הקרקע: הוועדה מתעלמת מפינוי שדה דב

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב החליטה לאשר בשבוע שעבר את הקמתה של שכונת מגורים חדשה בצפון מערב תל אביב. הוועדה דחתה את מרבית ההתנגדויות שהוגשו לתוכנית ועסקו בעיקר בצפיפות הנמוכה יחסית של הבנייה בשטח הנובעת ממגבלות התכנון של שדה דב - למרות שכבר סוכם כי השדה יועבר ממקומו.

התוכנית שאושרה חלה על שטח של כ-190 דונם וכוללת הוראות להקמת 1,117 דירות, 3,450 מ"ר שטחי מסחר ו-2,830 מ"ר שטחי משרדים. גובה הבניינים, כפי שנקבע, יהיה מדורג ממערב למזרח בשל מגבלות הגובה שהנן חלק ממגבלות שדה דב. התוכנית ממוקמת בין הרחובות לוי אשכול והמשכו המתוכנן של רחוב אבן גבירול, מדרום לרחוב פרופס.

שדה דבצילום: דודו בכר ו מוטי מילרוד

הוועדה כתבה, כי החליטה לדחות את הטענה שאין להתחשב בשדה דב כמגבלה. בנימוקיה, שככל הנראה נכתבו לפני מספר שבועות, מתעלמת הוועדה מההסכם שנחתם לפני שבועיים בין המדינה לבין רשות שדות התעופה לפיו יפונה שדה דב עד סוף יוני 2016: "הואיל ושדה התעופה דב הינו שדה קיים ופעיל, לא ניתן להתעלם ממגבלות התכנון הנובעות ממנו... הואיל ולא קיים עדיין מועד מחייב לפינוי השדה אין מקום לתכנון צופה פני עתיד לא ידוע".

עוד דחתה הוועדה התנגדויות שטענו כי זכויות הבנייה בתוכנית - 6.58 יחידות לדונם - אינה גורמת לניצול אופטימלי של הקרקע באזורי הביקוש, וכי הצפיפות המינימלית הנדרשת היא 7.2 יח"ד לדונם. הוועדה גם דחתה התנגדות לפיה הפרשת השטחים לצרכי ציבור בשיעור של 63% הינה מופרזת.

עו"ד שמואל שוב, שותף במשרד שוב ושות' המייצג חלק מבעלי הקרקעות בשטח התוכנית, כולל אלו שהוצאו מתחום התכנית בשל המגבלות שמטיל שדה דב, ציין כי עמדת הוועדה לגבי פינוי השדה אינה ברורה. "אם אכן מתעתדים לפינוי במועד הנקוב, דהיינו 2016, נשאלת השאלה מדוע שלא ליתן זכויות רבות יותר וכן להכליל החלקות שהוצאו מתחום התכנית? לא ברור מדוע ממשיכים להתעלם מהפינוי העתידי של שדה דב ככל ההכרזה על הסכם פינוי רצינית", אמר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עוד ציין שוב, כי ההחלטה לאשר בנייה מדורגת, כאשר בעוד מספר שנים יפונה השדה ובמקומו תאושר בניה גבוהה יותר ללא מגבלות, מפלה לרעה את בעלי הקרקע ולא לצורך. "הרי אישור התוכנית היום אינו מבטיח בניה בקרוב, ומן הראוי היה להתייחס לפינוי שדה דב בעת אישור התוכנית".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker