דרור הלוי מארגן קבוצת רכישה למגדל במתחם סומייל בת"א

הלוי נמצא במגעים עם ורדינון נדל"ן, שקיבלה מבעלי הקרקע אופציה לרכישת הקרקע ממזרח לרחוב אבן גבירול ■ הצלחת המהלך תלויה כנראה במהירות שבה יגבש הלוי את העסקה

נתן שבע
נתן שבע

דרור הלוי, באמצעות חברת העיר החדשה, מארגן קבוצת רכישה להקמת מגדל מגורים בן יותר מ-40 קומות עם 200 יחידות דיור במתחם סומייל בתל אביב, על קרקע שחברת ורדינון נדל"ן קיבלה עליה אופציית רכישה; השיווק יחל בחודשים הקרובים - כך נודע ל-TheMarker.

חברת העיר החדשה נמצאת במגעים עם קבוצת סופרין שתהיה אחראית על הניהול ההנדסי של הפרויקט. מתחם סומייל נמצא מזרחית לשדרות אבן גבירול בין הרחובות ארלוזורוב, אבן גבירול ובן סרוק. זו אחת מעתודות הקרקע האחרונות שנותרו בצפון הישן של תל אביב.

מתחם סומיילצילום: דודו בכר

המתחם נמצא על חורבותיו של כפר ערבי ונקרא על שמו. ב-1948 השתלטה ישראל על השטח, אך בשל רישום לא מסודר עברו הקרקעות והבתים במקום מיד ליד. כיום מוחזקות חלק מהקרקעות בידיים פרטיות, וחלק בידי חברות נדל"ן כמו אפריקה ישראל ודלק נדל"ן. במקום קיימת שכונת מגורים קטנה, עם בתים חד קומתיים צפופים.

ב-2004 אושרה תב"ע ‏(תוכנית בניין העיר‏) לבנייה במתחם של ארבעה מגדלים בני 45 קומות ובנייה נמוכה. בחלקו הצפוני של המתחם אושרו זכויות לבניית 436 דירות, ובחלק הדרומי אושרו 514 דירות. בסך הכל יוקמו במקום 950 דירות, לצד תוכניות לבנייה של שטחי מסחר בהיקף של 10,000 מ"ר. המכשול בדרך לבנייה הוא פינוי התושבים המתגוררים במתחם במסגרת הסדר.

לפני כחודש פורסם ב-Themarker כי כמה מבעלי הקרקע - יורוקום נדל"ן של שאול אלוביץ' יחד עם אנשי העסקים אפרים שורקה ויאיר רבינוביץ', שכיהן בעבר כנציב מס הכנסה - חתמו עם ורדינון נדל"ן ושותפים נוספים על הסכמים שבהם הוענקו לה ולשותפים אופציה לרכישת זכויות במקרקעין, לפי שווי מוערך של 1.5 מיליון שקל קרקע ליחידת דיור. כעת, כאמור, נודע כי העיר החדשה היא שמארגנת את קבוצת הרכישה, וכי הלוי במגעים לרכוש את האופציה מורדינון. עם זאת, המגעים ראשוניים, ועדיין לא ברור אם הלוי יחבור אל ורדינון והשותפים או ירכוש מהם את מלוא האופציה מבעלי הקרקע. ככל הנראה הדבר תלוי במידה רבה במהירות שבה יצליח לגבש את קבוצת הרכישה.

בעבר אירגנה העיר החדשה קבוצת רכישה עבור מגדלי ההיי־טקיסטים בתל אביב, ממזרח לציר יגאל אלון, הכוללים 300 יחידות דיור. כמו כן אירגנה קבוצת רכישה ל–160 יחידות דיור במתחם אסותא בצפון הישן של תל אביב. בקבוצה זו חברים מנכ"ל בנק לאומי לשעבר גליה מאור, מנכ"ל מזרחי טפחות אלי יונס ושר הביטחון אהוד ברק. כמו כן החברה מתכננת ביחד עם נצב"א פרויקט של 1,400 יחידות דיור בראש העין.

בהעיר החדשה סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ