נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

העסקה: דירת 5 חדרים בשכונת קריית הלאום במערב ראשון לציון נמכרה ב-2.34 מיליון שקל. שטח הדירה 122 מ"ר, והיא כוללת מרפסת בשטח של 14 מ"ר, מחסן צמוד לדירה של 7 מ"ר וחנייה אחת לא מקורה. הנכס נמצא בקומה השלישית מתוך 17.

הדירה היא חלק מהפרויקט Upper West של חברת גל יוזמה נדל"ן ברחוב האלוף דוד, הכולל שני מגדלים בני 65 יחידות כל אחד. האכלוס מתוכנן להתבצע בדצמבר 2014. סטנדרט הבנייה בפרויקט גבוה, וכולל תקרות בגובה 3 מטר, "קירות מסך", מערכות "חשמל חכם", מיזוג אוויר ומטבח.

צילום: evolve media

השכונה: הפרויקטים בקריית הלאום פונים לאוכלוסיה מחתך סוציו אקונומי בינוני-גבוה. תכנון השכונה לא כולל בתי ספר, והתלמידים מסונפים לבתי הספר בקריית ראשון הסמוכה. התחנה המרכזית החדשה של ראשון לציון נמצאת במרחק הליכה מהנכס, ובמרחק דקות נסיעה נמצאים שני מחלפים מרכזיים - גן רווה וראשון דרום, המאפשרים גישה מהירה לכבישים 4, 431 ו-42. כמו כן, נמצאים בקרבת מקום מוסדות ציבור כמו משרדי הביטוח הלאומי ובתי משפט.

ניתוח עסקה: בחינה של רמת המחירים בשכונה מעלה כי לרוכשים היו אפשרויות לרכוש נכסים דומים במחירים נמוכים יותר. בפרויקטים מתחרים, כמו "מגדלי הלאום" של חברת גינדי החזקות ו"מגדלי White" של גינדי השקעות, דירות 5 חדרים נמכרות בכ-2.1 מיליון שקל. לחליפין, עבור מחיר כזה היו יכולים הרוכשים להשיג נכס עם תאריך אכלוס קרוב יותר. הפרויקט אמנם ממותג כיוקרתי, אך לא בטוח שההבדלים במפרט מסבירים את הפרש המחיר במלואו.

שורה תחתונה: המחיר רחוק מלהיות זול.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

סייעו בניתוח העסקה: יוסי נווה, מנכ"ל ובעלי חברת "גל יוזמה נדל"ן; נאווה מרום, זכיינית סניף רימקס Team; בני שלום, מתווך בסניף רימקס Team

הדמיה: evolve media

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker