דרישות לדיון חוזר בפרויקט שוק בצלאל: פוגע בסביבה

יו"ר סיעת מרצ במועצת העיר דורשת לקיים דיון חוזר בתוכנית בפורום מורחב של מליאת ועדת התכנון המקומית ■ המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל דורשת לערוך תיעוד היסטורי למתחם השוק

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מתרבות ההתנגדויות להמשך קידום תוכנית הבינוי בשוק בצלאל בתל אביב במתכונתה הנוכחית, בעיקר בשל טענות להשפעה הרסנית עלה הסביבה.

השבוע הגישה יו"ר סיעת מרצ במועצת העיר, שכיהנה עד לא מזמן כסגן ראש העירייה, מיטל להבי, ערר על החלטת הוועדה המקומית מראשית החודש, ודרשה לקיים דיון חוזר בתוכנית, הפעם בפורום מורחב של מליאת ועדת התכנון המקומית. בבקשתה טוענת להבי כי לפרויקט שאושר נוספה כמות עצומה של שטחי שירות הנמצאים מחוץ לגבולות התוכנית.

הדמיית פרויקט בצלאלצילום: סטודיו 84

במקביל פנתה באחרונה המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל לוועדת הערר המחוזית בתל אביב, בדרישה כי תורה לבלום את המשך קידום התוכנית עד לעריכת תיעוד היסטורי למתחם השוק, שממנו ניתן יהיה להבין את השלכות הפרויקט על סביבתו. מנהלת מחוז תל אביב במועצה, תמר טוכלר, קובלת במכתב ששלחה לוועדה על הרס רב שנגרם לאזור ההיסטורי של השוק.

פרויקט "מתחם בצלאל" מקודם על ידי אלעד ישראל מגורים וצמח המרמן, בין הרחובות המכבי, טשרניחובסקי ובית לחם. בפרויקט מתוכננות 153 דירות בנות 2-4 חדרים, בשני בניינים בני 7 ו-8 קומות.

מהחברות היזמיות נמסר כי "היזמיות פועלות בהתאם להנחיות העירייה וגורמי התכנון הרלוונטיים ועבודות הבנייה נמשכות כמתוכנן". עיריית תל אביב מסרה בתגובה כי המועצה לשימור אתרים לא קבעה כי הבנייה המבוקשת מסבה נזק למבנים שבסביבתה, וכי הערר שהגישה להבי יידון בוועדה המקומית.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker