משרד הביטחון: גבעת האנטנות בתל ברוך תפונה עד סוף 2012

בראשית השנה קבע בית המשפט כי על המדינה לפנות את השטח עד לינואר 2013, או להפקיעו כדין מבעלי הקרקע ■ השטח נכלל בתחום תוכנית 3700 שאושרה לאחרונה לצפון תל אביב, וכעת מקווים בעלי הקרקע כי פינוי הבסיס יביא להאצת הבינוי במקום

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

לפני מספר ימים, משרד הביטחון הודיע למינהל מקרקעי ישראל כי בכוונתו לפנות את בסיס צה"ל הממוקם בסמוך לחוף תל ברוך, הידוע בשם "גבעת האנטנות", עד לסוף שנת 2012. שטח הבסיס הוא 3 דונמים, הנכללים בתחום תוכנית 3700 שאושרה באחרונה לרצועת החוף הצפונית של תל אביב. בכך צפויה להגיע לסיומה סאגה משפטית שנמשכה מספר שנים, במסגרתה טענו מאות בעלי קרקעות כי משרד הביטחון תפס חזקה בשטח שלא כדין.

ההודעה באה בעקבות פסק דין שניתן בבית משפט השלום בתל אביב מתחילת פברואר, לפיו על משרד הביטחון לפנות בתוך שנה, כלומר עד סוף ינואר 2013, את השטח הפרטי שבו הוא עושה כיום שימוש שלא כדין - אלא אם כן יודיע על הפקעת הקרקע. ועדה מטעם מינהל מקרקעי ישראל, שמייעצת לשר האוצר, התכנסה בעקבות פסק הדין והקציבה למשרד 60 יום כדי למצות את המשא ומתן עם הנציגים של בעלי הקרקע ולרכוש את השטח מידיהם, אלא שככל הידוע משא ומתן שכזה לא התקיים.

המעבר בין תל ברוך לנוה גן צילום: לימור אדרי

עם זאת, לפני כשבוע, עו"ד בועז גרינברג, מלשכת היועץ המשפטי למשרד הביטחון, הודיע לוועדה המייעצת במינהל על החלטת המשרד לפנות את השטח. "לאחר עבודת מטה שנערכה בחודשים האחרונים, החליט המשרד לפנות את מחנה תל ברוך ומכאן שניתן יהיה לקצר את תקופת ההפקעה באופן משמעותי", כתב גרינברג.

עוד הוסיף גרינברג כי על אף התכנון לפנות את המחנה עד לסוף שנת 2012, ההליך כרוך בקבלת אישורים סטטוטוריים שונים שאינם נמצאים רק באחריות משרד הביטחון. "לפיכך, מבקש המשרד בשלב זה לאשר את ההפקעה עד ליום 30.6.2013", כתב גרינברג והוסיף כי המשרד יעדכן בהמשך את הוועדה בקצב התקדמות הפינוי. הוועדה של המינהל המייעצת לשר האוצר צפויה לדון בנושא בישיבה שתקיים ב-9 בספטמבר.

בעקבות ההודעה אמרה עו"ד מרים דונין, המייצגת מאות בעלי קרקעות במתחם הגוש הקטן שבו ממוקם הבסיס, כי "הובלתי הליך משפטי נגד משרד הביטחון, הן לפינוי המקום והן לתשלום דמי שימוש עבור השטח, שחלק ממנו הופקע ואל חלק אחר המדינה פלשה. בעקבות פסק הדין שניתן, הבינו במשרד הביטחון שלא יוכלו להמשיך להחזיק בשטח ואני שמחה שהם הפנימו שרק סילוק יד מהמקום יספק את בעלי הקרקעות. מדובר בקרקע היקרה ביותר בת"א שתחזור לבעלים. זו קרקע שכלולה בתוכנית 3700 וכעת יוסרו המגבלות שחלו על המקום בשל האנטנות".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עו"ד שמואל שוב, המייצג גם הוא בעלי זכויות בתחום המחנה, הביע סיפוק מהודעת המשרד ואמר כי "פינוי המחנה יסייע בקידום התוכנית כולה, ובעלי הקרקעות יקבלו דמי שימוש עד יום הפינוי, שיבואו לידי ביטוי בקבלת אחוזים מהקרקע. בעלי הקרקעות, המיוצגים על ידי המשרד בכל מתחם התוכנית, מתארגנים כיום לקידום משותף של התוכניות המפורטות, מה שיוביל לזרוז ההליכים בדרך לבנייה במתחם".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker