"הצרפתים באים רק לחופשה - לא להשקיע בנדל"ן מניב"

מנכ"ל מאן נכסים הסביר כי הסיבות לכך הן התשואה נמוכה בנדל"ן מניב, התחזקות הדולר, אי קבלת אשראי מהבנקים, המצב הביטחוני, המצב הכלכלי העולמי והזדמנויות עדיפות באירופה

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים18
נתן שבע

ג'קי מוקמל, מנכ"ל חברת מאן נכסים, ציין שמבדיקה שערכה החברה עולה כי בשבועות האחרונים ישנה הקפאה מוחלטת בהשקעות של משקיעי חוץ בתחום הנדל"ן המניב בישראל.

תופעה זו החלה כבר בחודשים הראשונים של שנת 2012, כאשר אז היתה ירידה של 50% בהשקעות משקיעים זרים בפרויקטים בנדל"ן בישראל, לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

מוקמל אמר, שהסיבות המרכזיות להיעלמות המשקיעים הזרים הן התשואה הנמוכה יחסית של 8% בנדל"ן מניב, עליית שער הדולר לרמת של 4 שקלים ומעלה, אי קבלת מימון אשראי מהבנקים, המצב הביטחוני באזור, המצב הכלכלי העולמי והזדמנויות עיסקיות באירופה להשקעות שמניבות תשואות גבוהות יותר.

מוקמל ציין עוד, שלפני שבועיים משקיע יהודי מארה"ב בדק אפשרות לרכוש 5-10 קומות במגדל משרדים במרכז הארץ, והחליט לבסוף שלא לבצע את העסקה ולהעביר ההשקעה למגדל משרדים בבלגיה. גם המשקיעים הצרפתיים, שהיו הידידותיים ביותר להשקעות בישראל לא מנצלים את חופשת קיץ לצורך מו"מ בנדל"ן מניב, אלא באים לחופשה בלבד. כמו כן, המעטים שהתעניינו בהשקעות בנדל"ן מניב או נדל"ן פרט, לא בוודאות יבצעו עסקות כאלה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker