ועדת התכנון ת"א למבקרים: התוכנית לצפון העיר לא מושפעת משדה דב

בעלי קרקעות וגופים בעלי אינטרסים טוענים מנגד כי מספר הדירות בתוכנית נמוך בהרבה מהנדרש - בשל מגבלות התעופה של שדה דב, שאמור להתפנות

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

>> במשרד הפנים דוחים את הביקורת על תוכנית המתאר שאישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב לצפון-מערב העיר (תא/3700). המבקרים טוענים כי התוכנית מושפעת ממגבלות תעופה בשדה דב הסמוך, תוך התעלמות מכך שהוא אמור להתפנות.

אישור התוכנית, כמעט במתכונתה המקורית, עורר סערה גדולה קרב בעלי הקרקעות וגופים בעלי עניין במתחם - צפונית-מערבית לרמת אביב החדשה ולאזורי חן, ועד לים ולמחלף גלילות. התוכנית המשתרעת על 1,900 דונם כוללת הקמה של 12 אלף דירות, אך בעלי הקרקעות טוענים כי היא יכולה בקלות להגיע ל-30 אלף דירות, ורק התחשבות במגבלות התעופה של שדה דב מנעה מהוועדה לאשר מכסת דירות גדולה בהרבה.

המתנגדים לתוכנית במתכונת שאושרה שבים ומזכירים כי הממשלה החליטה לפנות את שדה דב עד 2017, וממילא עד אז לא ייבנה במקום דבר, כך שלא היה צורך להתחשב במגבלות התעופה. חיזוק לגישתם הם רואים בפיסקה מתוך מסמך שהנפיקה הוועדה המחוזית, שבו נכתב על תוכנית בשטח סמוך: "התוכנית הבאה שצפויה באיזור היא אך לאחר ביטולו של שדה התעופה, והיא אינה זמינה בטווח הזמן הנראה לעין". המתנגדים תוהים אם הכוונה היא לכך שהתוכנית אינה זמינה כי עדיין לא החלו בעבודה, או משום שבגופי התכנון לא באמת מאמינים ששדה התעופה יפונה.

אנשים שהשתתפו בישיבה שנערכה בשבוע שעבר בוועדה המחוזית ודנה בתוכנית בינוי אחרת הסמוכה לשדה דב, קיבלו גם הם את הרושם כי בוועדה לא מתייחסים לפינוי קרוב של השדה.

עם הגופים השוקלים בימים אלה את תגובתם לתוכנית הבינוי נמנית הנהלת הגוש הגדול, שכוללת חמישה עורכי דין. אלה נאבקים לטובת קידום פינויו המהיר של שדה דב במסגרת בית המשפט ולמיקום זכויות הבנייה בקרקע. ואולם אישור תוכנית 3700 העלה אצלם חשש כי גם על הגוש הגדול תתכנן העירייה תוכנית עם מספר קטן יחסית של יחידות דיור.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

ממשרד הפנים נמסר בתגובה כי התכנון המוצע למגורים הוא "מיטבי ועומד בכל הקריטריונים של הצפיפות לפי תמ"א 35 (תוכנית המתאר הארצית, א"מ)".

"ללא קשר לתוכניות אלה, פינוי שדה דב מקודם בימים אלה בשני מישורים: האחד, הסדרת חלופה לשדה דב על ידי הממשלה ועיריית תל אביב. במישור התכנוני, שדה דב מתוכנן באמצעות צוות היגוי ובחסות בית המשפט".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker