צפו |

כך ייראה המגדל שיוקם על חורבות מתחם תנובה

המתחם נמצא במע"ר הצפוני שכולל שטח של כ-90 דונם מצפון למגדלי עזריאלי ■ בשטח זה מתוכננים להיבנות מגדלי משרדים בני 60-40 קומות שיחליפו את הבנייה הנמוכה הקיימת במקום כיום

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

הדמיית המגדל שיוקם במתחמי תנובה ושירותי בריאות כללית בתל אביב הוצגה בסוף השבוע על ידי משרד משה צור אדריכלים. המגדל נרכש בחודש יוני על ידי קנדה ישראל, אלקטרה ויורוקום ב-565 מיליון שקל.

המתחמים נמצאים במע"ר (מרכז עסקים ראשי) הצפוני שכולל שטח של כ-90 דונם מצפון למגדלי עזריאלי. בשטח זה מתוכננים להיבנות מגדלי משרדים בני 60-40 קומות על המגרשים של בית "ידיעות אחרונות", בית אגד, רסיטל ותנובה, שיחליפו את הבנייה הנמוכה הקיימת במקום כיום. מגדל קרדן שכלול בתכנית כבר הוקם, וגם פרויקט מגדלי הצעירים של קבוצת הרכישה של ענבל אור והאחים חג'ג' יהיה כלול במתחם.

מגדל תנובה, הדמיהצילום: משה צור אדריכלים בוני ערים

התוכניות מאפשרות 75% מזכויות הבנייה לתעסוקה, למסחר ולמשרדים (כ-375 אלף מ"ר) והיתר, כ-125 אלף מ"ר, מיועד למגורים. לפי נתוני תוכנית המתאר למחוז תל אביב (תמ"מ 5) וחזון העיר, יכלול האזור כ-460 אלף מועסקים ב-2025-2020.

בשבוע שעבר הציג משרד צור אדריכלים את המגדל הבא בתור - שמכונה "מידטאון". התכנון  של מגדל המשרדים ומגדל המגורים (כ-50 קומות) במגרש מידטאון נמצא בשלבים מתקדמים וכולל בנוסף מבני מסחר בני 3-2 קומות וכן קומת מסחר תת קרקעית רציפה, שתחובר לתחנת הרכבת הקלה בדרך מנחם בגין. למגרש מידטאון כבר יש היתר מרתפים, העבודות החלו והיתרי בניה למגדלים יוצאו בקרוב.


מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker