סוגרים את הים

למרות ההתנגדויות: אושרה תוכנית המגדלים במתחם דן אכדיה בהרצליה

על פי התוכנית יוקמו מבני מלונאות ל-1,325 חדרי מלון בשלושה מבנים בני 17-8 קומות

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

התוכנית להקמת מתחם דן אכדיה בהרצליה, המשתרע ממלון דן אכדיה ועד למלון דניאל, אושרה היום על ידי ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית בראשות גילה אורון, ממונה מחוז תל אביב במשרד הפנים. ההחלטה התקבלה למרות ההתנגדויות הרבות שהתוכנית עוררה. במתחם נמצא כיום בית המלון דן אכדיה ומגרשי הטניס שלו, גינות ציבוריות, ובו שכנה בעבר גם מסעדת "הטרסה".

על פי התוכנית, שתוכננה על ידי משרד האדריכלים לייטרסדורף, בחלק הדרומי של התוכנית יוקמו מבני מלונאות ל-1,325 חדרי מלון בשלושה מבנים בני 17-8 קומות, וזאת בנוסף למבנה "דן אכדיה" הנוכחי שיישמר.

הגדר ברצועת החוף שמול מלונות הרצליה

מתחת למתחם המלונאי יוקצו 268 מקומות חנייה ציבורית לרווחת באי החוף. החלק הצפוני של המתחם המיועד לגן ציבורי (שצ"פ) יכלול, בין השאר, מעלית חוף ושבילי הנגשה אליה. פיתוח הגן יעשה בד בבד עם בניית המלון הצפוני הראשון.

על פי הוועדה המחוזית, התוכנית תואמת לעקרונות התכנון של המתחם על פי תמ"א 4/13 לפיהם יש לחבר את המרקם הקיים לים וליצור נגישות של תושבים, מוטורית ורגלית, אל שפת הים וכן ליצור טיילות מצוק וחוף ככל הניתן. כמענה לכך כוללת התוכנית 4 צירי רוחב, שהעיקריים שבהם הם המשך רחובות "מדינת היהודים" ו-"זבולון" אשר מתחברים לשלושת הטיילות הכלולים במתחם - המצוק, החוף והים. כן תואמת התוכנית את תמ"א 1/12 ליעדיה בתחום פיתוח התיירות העירונית.

כאמור, לתוכנית הוגשו התנגדויות של שכנים וגופים ירוקים, שטענו בעיקר כנגד חסימת האוויר והנוף אל הים, קשיי תנועה וחניה ושינוי אופי הסביבה. ההחלטה לתת תוקף לתוכנית התקבלה בכפוף לתיקונים קלים בנושאי שלבי הבנייה והפתרונות התחבורתיים ולעיגון מחייב של הבינוי המופיע בנספח הבינוי של התוכנית.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

הוועדה החליטה על השינויים הקלים לאחר ששמעה את המתנגדים ובחנה את ההתנגדויות לאור מסמכי התוכנית, בהם תסקיר השפעה על הסביבה שכלל מסמך יציבות המצוק להגנה על המצוק ויציבותו, בחינה של חלופות בינוי לאורך החוף ובדיקות תחבורתיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker