למה נמכרה דירת 3 חדרים להריסה בכ-1.7 מיליון שקל?

הדירה שגודלה 60 מ"ר ממוקמת בשכונת ביצרון בתל אביב ■ הדירה בקומה השנייה במבנה בן עשרות שנים שלא ראוי למגורים

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

העסקה: דירת שלושה חדרים בשטח 60 מ"ר ברוטו נמכרה בשכונת ביצרון בתל אביב במחיר של 1.72 מיליון שקל. מדובר בנכס בקומה השנייה (מעל קומת קרקע) במבנה בן עשרות שנים בשביל גוטלובר, שבו ארבע דירות. הנכס דורש שיפוץ מקיף ולא ראוי למגורים, ובכל מקרה בכוונת הרוכשים להרוס את הדירה ולבנותה מחדש תוך מימוש זכויות הבנייה, המאפשרות להרחיב את השטח הבנוי ל-160 מ"ר: 115 מ"ר במפלס המקורי ו-45 מ"ר נוספים על הגג, בנוסף למרפסת של 70 מ"ר.

הנכס אינו כולל חנייה או מחסן. אכלוס הדירה יתבצע רק בתום הליך התכנון, ההריסה והבנייה מחדש - כלומר בטווח זמן של שנה עד שנתיים. תיווך בעסקה אלי זאבי, ממשרד "רוזיו נכסים" הפועל בשכונה.

הבניין בשביל גוטלובר שבו נרכשה הדירהצילום: אלי זאבי

השכונה: ביצרון היא שכונה ותיקה, הגובלת בשכונת נחלת יצחק מצפון, יד אליהו מדרום, רמת ישראל ממזרח ונתיבי איילון ממערב. בשנים האחרונות החל תהליך הגירה אינטנסיבי לשכונה, שבמקור אוכלסה במשפחות פועלים, של זוגות בני מעמד הביניים ומעלה, שביקשו להישאר בקרבת תל אביב, אך בשכונה בעלת אופי שלו שמתאימה לגידול ילדים. שביל גוטלובר הוא דרך פנימית מרוצפת החסומה לתנועת מכוניות, המחבר את שני הרחובות המרכזיים בשכונה - שדרות ההשכלה וביצרון, ובמרכזה מתקני שעשעועים לילדים.

ניתוח העסקה: לפני כחודשיים התבצעה עסקת מכירה של נכס דומה, בקומה השנייה של מבנה "רביעייה", בשביל צויפל הסמוך, תמורת 1.93 מיליון שקל. בין היתר, מוסבר פער המחיר בכך שהנכס בצויפל היה מעוצב ומשופץ והוא איפשר לרוכשים לגור בו עד לשלב קבלת ההיתרים, בניגוד לדירה בגוטלובר שנרכשה במצב שלא מאפשר מגורים. בכל מקרה, נחשב המחיר שבו נעשתה העסקה בגוטלובר טוב לרוכש, בהתחשב במיקום ובזכויות הבנייה.

שורה תחתונה: מחיר נמוך ביחס לאזור, אך הרוכשים קנו למעשה את המיקום ואת הקיר המשותף בלבד.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

השתתפו בניתוח העסקה: אלי זאבי, סוכן נדל"ן במשרד רוזיו נכסים ביצרון; ורונן שמש, בעלי מקסי-ריל נכסים

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker