דיור בר השגה: פורסם מכרז בנייה ל-147 דירות בשוק העלייה

מחצית מהדירות בפרויקט בדרום תל אביב יושכרו לפי קריטריונים של עיריית תל אביב לדיור בר השגה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עיריית תל אביב פירסמה הבוקר מכרז שני למכירת קרקע להקמת מבנים למגורים במתחם "כיכר העלייה" בתל אביב, במקום שבו שכן שוק העלייה בעבר. במקום צפויות להיבנות 147 יחידות דיור, שמחציתן יושכרו על פי הקריטריונים שקבעה עיריית תל אביב לדיור בר השגה, והיתר יימכרו בשוק החופשי. הגשת ההצעות במכרז תתאפשר עד ה-18 באוקטובר 2012.

המתחם משתרע על שטח של 12.3 דונם, ותחום בין הרחובות מטלון מצפון, וולפסון מדרום, צ'לנוב ממזרח ועליה ממערב. לאחרונה אישרה ועדת התכנון והבנייה המקומית את שינוי תוכנית הבינוי במקום, ממגדל של 36 קומות שאמור היה לקום על פי התוכנית המקורית, להקמתם של שלושה מבנים: שניים בני 9 קומות מעל קומת קרקע מסחרית שתפנה לכיוון רחוב מטלון, ומבנה נוסף בן 7 קומות מעל קומת קרקע אשר יפנה לרחוב צ'לנוב.

שוק העלייהצילום: דן קינן

על פי התוכנית שאושרה, לא יקטן שטחן העיקרי של הדירות לדיור בר השגה מ-80 מ"ר שטח עיקרי. עוד כוללת התוכנית שמירה על המבנה ההיסטורי של שוק העלייה, וייעודו לשימוש כמרכז ספורט קהילתי, וכן גינה ציבורית גדולה.

הדירות יושכרו על פי הקריטריונים לדיור בר השגה של עיריית תל אביב, הקובעים כי דמי השכירות שייגבו יהיו כ-25% מסך ההכנסה הממוצעת של העשירון השביעי בחברה. על פי נתוני הלמ"ס, הכנסת הנטו הממוצעת של משק בית מהעשירון השביעי היא כ-15 אלף שקל, כך שלו היו הדירות מושכרות כיום - שכר הדירה החודשי היה 3,750 שקל.

עוד כוללים הקריטריונים תבחיני זכאות עם שישה תנאי סף בסיסיים. על השוכר להיות חסר דירה, תושב תל אביב חמש שנים ברציפות לפחות וכן קיימות הגבלות בהתאם לגיל, להכנסה ולהצהרה על נכסי הון.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

זהו הפרויקט השני לדיור בר השגה שאותו מקדמת עיריית תל אביב, לאחר שלפני מספר חודשים יצא מכרז דומה בשכונת שפירא. אותו מכרז נכשל בקרב היזמים הפרטיים, ומי שלקח על עצמו לבסוף את המשך קידומו היא חברת עזרה וביצרון העירונית.

מעיריית תל אביב נמסר כי שני פרויקטים עירוניים נוספים לדיור בר השגה נמצאים בשלבי אישור אחרונים, ובהם פרויקט מיכאלאנג'לו ביפו שבו יוצעו 16 יחידות דיור בהישג יד לטובת זכאים מקרב האוכלוסיה הערבית; ופרויקט נוסף בשכונת יד אליהו שם צפויות להיבנות כ-300 יח"ד וכ-100 מתוכן יוקצו לזכאים.

ראש עיריית ת"א רון חולדאי אמר כי "העירייה לקחה על עצמה להוביל את נושא הדיור בר ההשגה, מתוך הבנה שצריך להקל על התושבים בני מעמד הביניים לנוכח עליית מחירי הדיור. אנו משקיעים כ-10% מתקציב הפיתוח העירוני השנה לצורך בניית דיור בר השגה ועדיין זו טיפה בים. אנו מקווים שגם אחרים ילכו בעקבותינו, זאת כדי שמעמד הביניים יוכל לחיות בכבוד במדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker