מדד היוקרה |

שינוי במפת נדל"ן היוקרה; הכסף הגדול במרכז

באפריל כיכבו נכסים ירושלמיים ברשימת עסקות היוקרה, עקב פעילות מוגברת של תושבי חוץ שהגיעו לישראל בפסח. במאי, לעומת זאת, לא היתה אף נציגות לבירה בין שבע העסקות הגבוהות

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

אחרי אפריל רווי בעסקות יוקרה, שבוצעו בעיקר על ידי תושבי חוץ שרכשו דירות יוקרה בירושלים בחופשת הפסח, מאי התאפיין בירידה משמעותית, אם כי גם בו תושבי החוץ מככבים, במיוחד בשתי העסקות היקרות ביותר, שבוצעו בהרצליה פיתוח.

הפרויקט היוקרתי הבולט מבין אלה הנבנים כיום, ששמו כבר אוזכר בעבר בסקירת עסקות היוקרה החודשית שלנו, הוא הפרויקט של דנה עזריאלי ברחוב רמת ים 3 בהרצליה פיתוח, שמוקם במקום מלון אשל. בפרויקט נמכרה דירת בשטח 295 מ"ר ב-19.4 מיליון שקל. במקום השני במאי נמצא גם כן נכס בהרצליה פיתוח: דירת 3 חדרים, 136 מ"ר, בקומה הרביעית של המבנה המפואר ברחוב מדינת היהודים 2. הדירה נמכרה ב-13 מיליון שקל. יתרונו הגדול של נכס זה הוא נוף פתוח לים.

מדינת היהודים 2 בהרצליה פיתוח

יתר הפרויקטים היוקרתיים שמובילים את הדירוג הארצי של מאי ממוקמים בתל אביב. במקומות השלישי והרביעי נמצאות שתי דירות בעלות גודל דומה (4 חדרים) בפרויקט סי אנד סאן, הנמצא ברחוב רוזנבלום 8 בעיר. דירה אחת נמכרה ב-12 מיליון שקל ואילו השנייה ב-9.25 מיליון שקל.

מדוע ההפרש הגדול בין שתי הדירות? נתוני רשות המסים אינם עונים על השאלה, אך הפרשי מחירים משמעותיים בנכסי יוקרה אינם נדירים. די בכך שלדירה אחת יש נוף, שהיא מושקעת או ממוקמת בקומה גבוהה יותר, כדי שמחירה יקפוץ במיליוני שקלים יחסית לדירה השנייה.

העסקות היקרות ביותר במאי

ירושלים, שכיכבה בעסקות היוקרה של אפריל בשל גל של תושבי חוץ שגדשו את שוק הנדל"ן בעיר בחופשת הפסח, לא נמצאת ברשימת שבע העסקות היקרות ביותר במאי. העסקה היקרה ביותר בעיר נחתמה ברחוב המלך דוד 14, שבו נמכרה דירת 3 חדרים ב-5.13 מיליון שקל.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שיטוט וירטואלי בין עסקות יוקרה בערים שונות מצביע, כרגיל, על הפרשים גדולים בין המקומות השונים. קוטג' דו משפחתי חדש במערב הוד השרון, שבנייתו עוד לא הושלמה, נמכר ב-3.43 מיליון שקל, ודירת 5 חדרים, 172 מ"ר, ברחוב תל מאנה בשכונת אחוזה היוקרתית בחיפה נמכרה ב-3.02 מיליון שקל (מחיר די נדיר לחיפה). בצד הנמוך של הסקאלה, בטירת הכרמל הסמוכה לחיפה, דירת 4 חדרים ברחוב הרב ויינרוב, שנמכרה ב-1.3 מיליון שקל, היתה העסקה היקרה ביותר שבוצעה במקום.

מפת היוקרה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker