בלעדי |

ירושלים: קבוצה הודית רכשה את הקומה ה-20 במגדל העיר לצורך הקמת מלון

עבור הקומה, ששטחה כ-750 מ"ר, שילמה הקבוצה כ-8.55 מיליון שקל

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

קבוצת רוכשים, שחבריה הם נוצרים פרו-ישראלים מהודו, קנתה את הקומה ה-20 של מגדל העיר במרכז ירושלים בשלמותה, במטרה לפתוח במקום מלון עבור קבוצות מבקרים מהודו.

מדובר בקומה הלפני אחרונה בבניין, המשמש כיום בניין משרדים. הסכם הרכישה נחתם לפני כשבוע מול הקבלן הירושלמי מרדכי אביב, שמשרדיו מאכלסים את שתי הקומות העליונות בבניין. עבור הקומה, ששטחה כ-750 מ"ר, שילמה הקבוצה כ-8.55 מיליון שקל. בעוד כחצי שנה צפוי אביב, על פי ההסכם, לפנות את הקומה, ולאחר כחצי שנה נוספת של עבודות צפוי המלון להיפתח.

ניר קמחי

מגדל העיר שוכן בפינת הרחובות בן יהודה והמלך ג'ורג' בירושלים - אזור המתאפיין בעיקר בבנייני משרדים ותעסוקה, ונמצא בסמוך לתוואי הרכבת הקלה בעיר. כבר לפני שנה רכשו ההודים אופציה לרכישת הקומה ה-20 במגדל בסכום של 8.9 מיליון שקל, אך לא הצליחו לממש את הרכישה לפני פקיעת האופציה - כך לדברי נציגם של הרוכשים, עו"ד ניר קמחי ממשרד עורכי הדין יהודה רווה. מאז, לדבריו, הוארך המועד להשלמת העסקה כמה פעמים, תוך שהרוכשים משלמים לאביב קנסות על אי גיוס הכסף במועד. לבסוף פג תוקפה של האופציה לחלוטין, והסכם המכר נחתם בסופו של דבר ללא קשר אליה.

במהלך השנה האחרונה שילמו ההודים לאביב 650 אלף שקל עבור האופציה שלא ניצלו, ועבור הקנסות שהיו כרוכים בהארכתה - כך שבסך הכל שילמו במסגרת העסקה 9.2 מיליון שקל. "למעשה, הכסף גויס לפני זמן רב, אך הרשויות בהודו הקשו מאוד על העברת הכסף לישראל", מסביר קמחי את הרקע להסתבכות העסקה.

הרוכשים מבקשים לפתח את התיירות מהודו לירושלים, ולקיים סיורים לימודיים בעיר עבור נוצרים הודים. בקומה שנרכשה מתוכננות להיבנות 25 יחידות מלונאיות, שבהן ישוכנו עד 50 אורחים. יש לציין כי השימוש המלונאי אינו זר למגדל העיר. כשנפתח לראשונה בסוף שנות ה-70, שימשו שלוש קומותיו העליונות מלון, שנסגר ברבות השנים. הרוכשים מתכננים לפנות לעיריית ירושלים בבקשה שתאשר את חידושה של כניסת האוטובוסים לבניין, שנסגרה עם סגירת המלון.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker