החניון היקר בישראל: חניון היהלום ברמת גן נמכר ב-19.2 מיליון שקל

העסקה בוצעה לפי תחשיב של 137 אלף שקל לחניה, שדומה לרמת השיא שבה נרכשו באחרונה 50% מהחניון במגדל שאפ הסמוך; בהראל מייעדים את החניון לשימוש עובדי החברה

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתן שבע

חברת הביטוח הראל רכשה את החניון במגדל היהלום שבמתחם הבורסה ברמת גן תמורת כ-19.2 מיליון שקל. במגדל, הממוקם ברחוב תובל 21, יש 130 מקומות חניה ועוד שש חניות כפולות, כך שהעסקה בוצעה לפי תחשיב של כ-137 אלף שקל למקום חניה אחד.

המחיר דומה לשיא הקודם שנקבע בעסקה שנחתמה לפני שלושה חודשים לרכישת החניון בבית שאפ, הממוקם בקרבת מגדל היהלום ברחוב היצירה. אז רכשה אמד, שבשליטת חברת התחבורה הציבורית דן, 50% מחניון בית שאפ תמורת 42 מיליון שקל, לפי תחשיב של 137 אלף שקל למקום חניה גם כן.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

גדעון (מימין) ויאיר המבורגרצילום: מוטי קמחי

גם על העסקה בבית שאפ התמודדה הראל. ואולם אמד, שהחזיקה במחצית הבניין, הפעילה את זכות הסירוב ורכשה את מחציתו האחרת מידיה של חברת דאק, שבבעלות דני אבני, שהחליט למכור את זכויותיו.

ההסבר לכך שהראל התעניינה בשני החניונים הוא הקירבה לבית הקריסטל, שבו שוכנים משרדיה ושאותו היא מתכננת להרחיב. לפני חודשיים הודיעה הראל לבורסה על כוונתה להוסיף 16 קומות משרדים בבית הקריסטל בהשקעה של 140 מיליון שקל. במרבית הבניין, הממוקם ברחוב החילזון וכולל תשע קומות, נמצאים משרדיה.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לפי התוכנית, כאמור, יוספו קומות לבית הקריסטל, אך מבלי להוסיף שטחי חניה ותוך ויתור על חלק מהחניון לטובת חניון ציבורי. לכן, מרבית החניה תהיה מיועדת לשימושה העצמי.

בשנים האחרונות האמירו והלכו מחירי החניונים באזורי המשרדים של תל אביב ורמת גן בשל מצוקת חניה קשה, שנבעה גם מעלייה בביקושים, אבל בעיקר כתוצאה מהסבת חניונים למגדלים חדשים. כך למשל, ב-2009 חתמה עוגן נדל"ן על עסקה לרכישת 60 מקומות חניה במגדל אביב שברמת גן, לפי 108 אלף שקל בלבד למקום חניה.

את הצדדים בעיסקה ייצג עו"ד עמית סלע, שותף במשרד ליפא מאיר ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker