סקר: 36% מהחרדים בעד שילוב כושר השתכרות כתנאי לדיור בר השגה

83% מהציבור היהודי סבור שיש להתנות הטבות בדיור במיצוי כושר ההשתכרות, כלומר להעניק אותן רק למי שעובד או מנסה לעבוד

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

תוצאותיו של סקר שפרסמה הבוקר (ד') עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון מעלה כי 83% מהציבור היהודי סבורים שיש להתנות הטבות בדיור במיצוי כושר ההשתכרות, כלומר להעניק אותן רק למי שעובד או מנסה לעבוד, וכי 17% מהאוכלוסייה מתנגד לכך. את הסקר ערך עבור העמותה מכון סמית.

כזכור, המליצה ועדת טרכטנברג לשלב את קריטריון מיצוי כושר ההשתכרות כתנאי לזכאות להטבות בדיור, אך לא נכלל בקריטריונים אשר נקבעו על ידי מועצת מינהל מקרקעי ישראל ושר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס. מנגד, ניתן על פי הקריטריונים ניקוד גבוה למתחתנים מוקדם. את הקריטריונים אישר לפני כחודשיים שר האוצר יובל שטייניץ.

אולם על פי תוצאות הסקר, שנערך בשבוע שעבר בקרב מדגם מייצג של 500 איש מקרב האוכלוסייה היהודית הבוגרת, 90% מהחילונים והמסורתיים ו-95% מהעולים תומכים בהתניית הטבות בדיור במיצוי כושר ההשתכרות. עוד מתברר כי למעלה משליש מהחרדים שנסקרו, 36%, תומכים גם הם בהתנייץ ההטבות במיצוי כושר ההשתכרות.

בחלוקה על פי מפלגות, מצא הסקר כי כ-90% ממצביעי הליכוד בבחירות האחרונות תומכים בהתניית ההטבות לדיור בעבודה או ניסיון לעבוד, 89% ממצביעי ישראל ביתנו תומכים בכך, וכך גם 64% ממצביעי המפלגות הדתיות-לאומיות.

מנכ"ל חדו"ש, הרב עו"ד אורי רגב, אמר כי "הסקר מוכיח את התנגדות הציבור למדיניות הכניעה של הממשלה לתכתיבי אטיאס וגפני. ספק אם מישהו ממפגיני האוהלים העלה על דעתו שתוצאת ההפגנות בעד דיור בר השגה תהיה עוד הטבות בדיור לאברכים על חשבון שאר הנזקקים לדיור".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עוד לדברי רגב, "הציבור מאס במכירת החיסול של תקציבי המדינה שעורכת הממשלה. רגב קרא לנתניהו ומופז להקים לאלתר ממשלה אזרחית שתיישם את מסקנות טרכטנברג במלואן, כולל מיצוי כושר ההשתכרות ואכיפת תוכנית הליבה בחינוך החרדי. רק כך אפשר יהיה להציל בזמן את עתיד הכלכלה והחברה הישראלית".

צילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker