החניון שהפך לבורדל

לא עזרו אמצעי התאורה והמצלמות שהותקנו, המשתמשות תימרנו הלקוחות בין המכוניות

אבי גולדברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי גולדברג

מקום חניה, יודע כל ינוקא המתיימר להיות מומחה, הוא העידית שבעסקי הנדל"ן - שטח קטן בתחתית הבניין, שמידותיו יכולות להכיל בקושי שטח צמיגים של מכונית, שווה עשרות אלפי שקלים במרכזי הערים. ואולם לעתים אין פני הדברים כה פשוטים.

באחד מפרקי תוכנית הטלוויזיה סיינפלד הודיע קריימר לג'ורג' על חניון בניו יורק הגובה סכום חודשי נמוך להפליא, וג'ורג' מיהר להחנות שם את רכבו. כשהוא הגיע בבוקר להוציא את המכונית, הוא מצא את המושב האחורי מרובב באמצעי מניעה משומשים. בבירור מהיר התחוור לו כי כלי הרכב בחניון משמשים את מנהל החניון בעיסוקו הצדדי בסרסרות.

לפני שנים נאלצתי לנטוש משרד ששכן בפאתי אזור הבורסה ברמת גן באשר הפקידות שסיימו את עבודתן בשעות הערב סירבו לרדת לחניון התת קרקעי, ששימש החל משקיעת החמה לפעילות מינית אנכית. לא עזרו אמצעי התאורה והמצלמות שהותקנו, המשתמשות ידעו לתמרן את לקוחותיהן בין המכוניות, להוריד את כסותן בין הפגושים ולהוריד בעקיפין את שווי בניין המשרדים הקטן שדייריו נטשו אותו.

מעשה שהיה כך היה. לפני שנים, בעיבורה של עיירה דרומית רדומה, שאפילו רמזור אחד לרפואה טרם נשתל בה, הקימו קבלנים עמלניים כמה בתי משרדים, בתקווה שתנופת ההיי-טק שפקדה את אזור המרכז תגיע גם למחוזותיהם. בינתיים עמדו המשרדים בשיממונם, ומשטחי החניה שבקומות התת קרקעיות הבהיקו בשחור, ללא שנמצאו מכוניות שיחנו בהן.

רק בניין אחד הצליח מעבר לכל המשוער: היזם טולדו לא המתין ליזמי ההיי-טק ומיהר לשכן מכון כושר באחת מקומות הבניין. בחזית הבניין שיכן סניף קופת חולים, וכבר העביר את הבניין מהפסד לרווח.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

עדיין תמהו בעיירה כיצד החניון התת קרקעי אצל טולדו מלא במכוניות השכם בבוקר, כאשר מסביב עומדים מגרשים ריקים שרק אריזות במבה ועשבים שוטים מצאו בהם את מנוחתם. נכון שטולדו השקיע גם בניקיון הבניין, וריח חומרי הניקוי בהם השתמשה המנקה המסורה סמדר משך אליו את באי קופת החולים מדי בוקר. רבים מלקוחות המרפאות הסבירו שעדיף להם לשלם שקלים בודדים ולהחנות את רכבם בקרקעית הבניין של טולדו ובכך להימנע מהצורך להסתובב ברחובה של העיירה כשאפם דולף או כשהם נושאים בידיהם את תוצאות בדיקות הבוקר.

טולדו חיכך את ידיו בהנאה. בעוד בתי המשרדים השכנים עומדים ריקים, אצלו יש הכנסה גם ממפלס החניה התת קרקעי! אכן פעמים בעבר שקל טולדו לפטר את סמדר, ולצמצם בהוצאות האחזקה באשר חישב כי משתמשי קופת החולים ימשיכו להגיע גם אם הכניסה לא תבהיק בניקיונה, אך כבוד הרב אולטרה סאונד, או סי.טי כפי שכונה, מבית הכנסת השכונתי אמר לו לא לעשות זאת כי פיטורי סמדר יכולים להביא את עין הרע לביקור אצלו בבניין. גם כבוד הרב היה מגיע מדי פעם בסוברו הישנה שלו השכם בבוקר לבדיקות דם, ומחנה בחניון התת קרקעי של טולדו.

אבל יום אחד נגדעה ההצלחה. תאנה, מנהלת מכון הכושר האסרטיבית הודיעה לטולדו, שאם לא יפטר לאלתר את סמדר, היא סוגרת את המכון. טולדו הנדהם שמע לראשונה מפיה על עיסוקיה התת קרקעיים של סמדר, שמסתבר שסייעה לקשישים רבים בתפקודם המיני הלקוי, בין פגושי ההונדות והטויוטות.

פיטוריה של סמדר היו מיידים, ותביעה שהגישה בגין אי תשלום פיצויי פיטורים ודמי הודעה מראש היו רק החלק הקטן מהנזק. החניון ששמו יצא לשמצה הוחרם על ידי כל נשות העיירה, ובתוך שבוע מיום שהתפשטה השמועה בעיירה הוא נותר ריק. המהדרין החלו להדיר רגליהם גם מקופת החולים, והעדיפו ללכת לסניף מרוחק יותר ובלבד שלא תדבק בהם לשון הרע. שנים חלפו עד שהחניון התאושש וחזר לתפקד, אבל לעולם לא ישוב תור הזהב כפי שהיה בימים בהם פעלה בו סמדר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker