"הופכים אותנו לחצר האחורית של ת"א"

עשרות משפחות מגישות התנגדות לפרויקט המלונאות והדיור המתוכנן להחליף את תחנת המשטרה בטענה כי כל הכניסות והיציאות לצורך חניה ולוגיסטיקה פונות לרחובותיהם. ■ "לא ברור איך מוותרים על קרקע ציבורית לטובת יזמים פרטיים"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

>> עשרות משפחות הגרות ברחובות מוצקין, טהון ויפה נוף בתל אביב יגישו בשבועיים הקרובים התנגדות לתוכנית להקמת מלון ברחוב דיזנגוף, במתחם שבו פועלת תחנת משטרה. הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב החליטה על הפקדת התוכנית בספטמבר.

טענתם העיקרית של התושבים היא כי הקמת הפרויקט תפגע באופן חמור באיכות החיים שלהם. עוד קובלים התושבים על כך שמדובר בקרקע למטרות ציבור (שטח חום), שבמקום שתמשיך לשמש למטרה זו מכר אותה מינהל מקרקעי ישראל ליזם פרטי למטרות רווח.

על פי התוכנית, על שטח של 1.8 דונמים שבו נמצאת תחנת המשטרה יוקם בית מלון בגובה 8 קומות שיכלול 160 חדרים. בנוסף, הפרויקט צפוי לכלול 35 יחידות מגורים בשטח ממוצע של 80 מ"ר. למבנה יהיו שתי חזיתות, שאחת מהן - זו של המלון - תפנה לרחוב דיזנגוף, וחזית המגורים לרחוב מוצקין. הפרויקט יכלול גם שטחים מסחריים. בסך הכל, זכויות הבנייה בפרויקט יהיו בשטח 7,230 מ"ר: 4,160 מ"ר למלונאות, 2,770 מ"ר לבניין הדירות וכ-300 מ"ר למסחר.

לדברי תמר פרצוב, תושבת רחוב מוצקין וחברת ועד הפעולה המארגן את התנגדות התושבים, נספח התחבורה המצורף לתוכנית אינו סביר וצפויה פגיעה קשה ברקמת חיי התושבים ברחובות הצרים שסביב. "הרחובות שלנו הופכים לחצר האחורית של המלון", אמרה פרצוב. "כל הכניסות והיציאות לצורכי חנייה והמערך התפעולי, כמו כביסה, יהיו מהרחובות שלנו - ולא מדיזנגוף.

"המשמעות היא שברחובות יהיו עומסי תנועה לא סבירים, ובסמוך יש אשכול גנים. אני מבינה שדיזנגוף הוא מקום נהדר למלון לדעת המתכננים, אז שיתכננו את הכניסות והיציאות מדיזנגוף ולא יגלגלו את עומסי התנועה על האזרח.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

"לא ברור איך מוותרים כך על קרקעות המיועדות לציבור. בתל אביב יש עומס על התשתיות, חסרים גנים, וכשבאים בטענות לעירייה היא טוענת שאין מספיק קרקע. אז עכשיו, כשמתפנה קרקע, מוכרים אותה לגוף פרטי", הוסיפה פרצוב.

לפני כמה חודשים פירסם TheMarker כי עיריית תל אביב פנתה ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר המדינה כדי שיפעלו להפסקת מדיניות המינהל בתחומה, שלפיה קרקעות בעלות ייעוד ציבורי נמכרות ליזמים פרטיים, למטרת פרויקטים למגורים ולמסחר.

מעיריית תל אביב נמסר: "הוועדה המקומית לא אישרה כניסה למלון מרחוב דיזנגוף כי רצינו לשמור על רצף מדרכות להולכי רגל ברחוב המסחרי. הוועדה המחוזית קבעה כי חלק מהחניון יהיה חניון ציבורי וישרת את תושבי הסביבה. אגף התנועה בוחן שינויים בהסדרי התנועה על מנת שתהיה פגיעה מינימלית בתושבי הרחובות הסמוכים. הוועדה המקומית החליטה בישיבתה מ-1 בנובמבר 2011 להגיש התנגדות מהנדס העיר לתוכנית כשתפורסם להפקדה בפועל. ההתנגדות מנוסחת בימים אלה".

תחנת המשטרה בדיזנגוףצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker