המוכרת מהפיצוצייה מנהלת את כל השכונה

"כדאי שתיכנסי למשרד", הציע שמשון. "אין צורך, אנחנו יכולים להסדיר את הכל כאן בפיצוצייה"

אבי גולדברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> לאורך הרחוב הראשי במושבה הוותיקה נפתחו חנויות בגדי אופנה אתא וכיתן, חנויות ארנקים כלי בית ופרפומריות, חנות פרחים אחת, חנות הלבשת ילדים, ואפילו קפולסקי אחד, לשותי הקפה אמיצים, בעידן ששתיית קפה היתה עדיין טקס ביתי. וכן, היתה אפילו "פיצוצייה" ראשונה, ניצן בודד ברחוב הארוך, בה אפשר היה לקנות קופסת מרלבורו או רבע קילו גרעינים שחורים. אבל זה היה מזמן. היום ברחוב הארוך פרושים אין ספור בתי קפה וחנויות למכירת מכונות קפה, פיצוציות רבות כסרפדים אחר היורה, בתי אוכל, שווארמות, חומוסיות ובעיקר מספרות.

משרדו של שמשון שכן בקומה שנייה. את המכונית האמריקאית הארוכה שלו החנה ליד שלט בחזית הבניין בו שכן המשרד "ש. בירנצוייג ושות' - רו"ח ויועצי מס". חניה היתה בשפע. את קופסת הטיים היומית שלו קנה בפיצוצייה הסמוכה. הוא הניח באגביות מטבעות על הדלפק, והחליק בלי מחשבה את החפיסה לכיסו. שמשון לא שם לב אל הזבנית ששירתה אותו - לא היה בה דבר שמשך את תשומת לבו, וממילא היה טרוד בחישובי מס שבח בגין מכירת מגרש אי שם בגוש הגדול.

"סליחה אדוני", אמרה לשמשון המוכרת. הוא הינהן אליה ללא שממש התייחס לפנייה. "זה בקשר לבניין שיש למשפחה שלנו כאן ברחוב, אם אפשר לברר אצלך משהו". "כן בבקשה", השיב שמשון שהיה רואה חשבון משופשף, תוך שהוא שולף סיגריה ומדליק אותה במצית הביק הצהוב.

"את הבניין הזה בו נמצאת הפיצוצייה שלי ירשתי מאבי, שעשה עסקת קומבינציה עם קבלן בתחילת שנות השבעים. אבי היה חקלאי, בעל קרקעות כאן במושבה, ומדי פעם מכר מגרש לקבלן בשיטת הקומבינציה, כלומר במקום לקבל כסף, קיבל בכל בניין חלק מהדירות. הואיל ולא יכול היה להתגורר בכולן, הוא השכיר אותן".

"כמה בניינים נבנו כך", שאל שמשון שסקרנותו התעוררה, "כמעט כל הבניינים בצד הזה של הרחוב, שמספרי הבתים בו זוגיים", השיבה הזבנית שבינתיים שירתה לקוח שנכנס וביקש רבע קילו גרעינים שחורים. שמשון המתין שהלקוח ייצא מהחנות והפטיר "מדובר בעשרות דירות אם כן". "נכון", אמרה לו הזבנית, "ליתר דיוק 73 דירות וחנויות".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

שמשון תמה מה הבעיה שהציקה לגברת שמחזיקה ברכוש של מיליוני דולרים ברדיוס של כמה מאות מטרים. "תראה", אמרה לו הזבנית תוך שהיא מתפנה אליו לחלוטין, "יש לנו בעיה. חלק מהדירות בקומות העליונות נרשמו כחדרי כביסה על הגג, וחלק מדירות הגן נרשמו כמחסנים של הדיירים בשיטת 'קבלנבלוף', שהיתה מקובלת אז".

"ומה אני יכול לעשות עבורך גבירתי?" שאל שמשון כשהוא מבין שלפניו גברת אמידה ומרובת נכסים שבקיאותה בחוק ובדיני המקרקעין אינה עומדת בספק. "אתה רואה חשבון ואומרים שיש לך דיבור אצל הפקידים, ותוכל להסדיר את שינוי הסיווג של הנכסים הרשומים כחדרי כביסה ומחסנים בקלות, דבר שיעלה את ערכם בכמה מיליוני שקלים".

"אולי כדאי שתיכנסי אלי למשרד כדי לטפל בנושא", הציע לה שמשון. "אין צורך, אנחנו יכולים להסדיר את הכל כאן בפיצוצייה. אתה תסדיר את ענייני המחסנים וחדרי הכביסה, ואני אספק לך סיגריות טיים, עד שתפסיק לעשן, פיצוחים למשפחה כל יום שישי, ומשקאות תוססים ועיתונים למשרד שלך בחינם".

"במקום 'קבלנבלוף' נעבור ל'פיצוציה בלוף'", השיב לה שמשון ויצא למשרדו זועף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker