אזהרות על רקע עליית מחירי הדלק: "הפריפריה תחזור לדשדש"

יו"ר לשכת השמאים לשעבר מזהיר כי ערים כגון חדרה ואשקלון, בהן מתקיימת פעילות נדל"נית ערה, עשויות להיפגע בשל האמרת מחירי הדלק הצפוייה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

התייקרות מחירי הדירות באזור המרכז מתחה את מעגל אזורי הביקוש, וביקושים ערים נרשמים לאחרונה בערים שנחשבו עד לא מזמן כפריפריאליות, כגון חדרה בצפון ואשקלון בדרום. הסיבה העיקרית לאטרקטיביות של אזורים אלה, היא יכולתם של זוגות ומשפחות צעירות למצוא בהם דירות 4 חדרים חדשות בטווח מחיר של 900 אלף שקל עד מיליון שקל, ואלפי יחידות דיור נמצאות בהן בשלבים שונים של תכנון ובנייה.

אך כעת מזהיר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, שמאי המקרקעים ארז כהן, כי האמרת מחירי הדלק עשוייה לבלום תופעה זו. "תיאורטית כביש 6 ורכבת ישראל מקצרים את זמן ההגעה לאזור המרכז ומאפשרים למשפחות צעירות לגור בפריפריה ולעבוד במרכז הארץ. אך צריך לזכור כי מדובר בתיאוריה בלבד", הסביר, "זאת משום שבפועל הרכבת מקרבת את יישובי הפריפריה למרכז, בתנאי שהיא נוסעת ולא מושבתת עקב שיפוצים, תאונות, תקלות או סתם עיכובים בלוחות הזמנים".

"לגבי הכבישים, צריך לזכור שעד היום רוכשי הדירות בפריפריה לא לקחו בחשבון את מחירי הדלק המאמירים. אם מחירי הדלק ימשיכו להתייקר יהווה הנושא נטל משמעותי בתקציב המשפחה , הפריפריה תחזור לדשדש כי הדירות יהיו זולות אך עלות הנסיעה לעבודה עשויה לפגוע ביתרון המחיר הדירה המוזל".

ואילו בקדימה-צורן, החלה חברת "עץ השקד" לאור העלייה הצפויה במחירי הדלק, במגעים עם חברת בטר פלייס, במטרה להתקין בחניוני פרויקט View & More אותו בונה החברה ביישוב, שקעים לטעינת כלי רכב חשמליים. מהחברה נמסר כי כרגע נעשית בדיקת ייתכנות לנושא, לצד משא ומתן כספי בין הצדדים.

צילום: אלי הרשקוביץ
מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker