נדחתה הצבעה על ההצעה לחייב יזמים להקצות 5% מהדירות לדיור ציבורי

אטיאס: הליכוד נותר בבדידות בהתנגדותו לשכבות החלשות ולדיירי הדיור הציבורי

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

ועדת השרים לחקיקה החליטה היום לדחות בחודש את ההצבעה על הצעת החוק שפועל לקדם שר השיכון, אריאל אטיאס, מקדם לפיה כל יזם שבונה בניין לצורכי מגורים על קרקע שהמדינה משווקת במכרז, יעביר למדינה מלוא הזכויות או מלוא הסכום שייקבע על ידי שמאי בהיקף של 5% משווי הדירות לצורך שימוש בדיור ציבורי.

אריאל אטיאסצילום: אילן אסייג

המשמעות היא שהצעת החוק לא תידון במושב החורף של הכנסת המסתיים בעוד כ- 4 ימים, אלא רק במושב הקיץ שנפתח בתחילת מאי 2012. שר המשפטים יעקב נאמן העומד בראש ועדת השרים לחקיקה הציע לדחות את ההכרעה ובמקביל ביקש ממשרד האוצר לתת פתרון.

שר השיכון אטיאס ביקש להעלות את הצעת החוק להצבעה, ולא את הדחייה בהצבעה, אבל בקשתו לא נענתה. שרי ש"ס וישראל ביתנו התנגדו לדחות את ההכרעה ב-4 שבועות על הצעת החוק, אך עמדתם לא התקבלה כאמור. אטיאס שהגיע במיוחד לישיבתה של ועדת השרים אמר בישיבה כי "הליכוד נותר בבדידות בהתנגדותו לשכבות החלשות ולדיירי הדיור הציבורי". אטיאס וש"ס יחליטו בימים הקרובים אם להעלות את הצעת החוק להצבעה ביום ד' וזאת לנוכח ההערכה היא תדחה על ידי המליאה וכך לא ניתן יהיה להעלותה שוב במשך חצי שנה.

שר האוצר, יובל שטייניץ, המתנגד בחריפות להצעת החוק הגיע אף הוא במיוחד לישיבה הצליח לשכנע את השרים לדחות את ההכרעה. באוצר אומרים כי עלותה של הצעת החוק היאכ-1.5 מיליארד שקלים וכי מרבית הדירות ל-2,500 זכאי הדיור הציבורי הן במרכז הארץ בעוד חלק גדול משיווק הקרקעות על ידי המדינה הוא בפריפריה. עוד טוענים כי דיירי הדיור הציבורי לא יוכלו לעמוד בתשלומי ועד הבית ואחזקת הבית אם יוקצו להם דירות במרכז הארץ. באוצר גם טענו כי עד שההצעה תבשיל להקמת יחידות דיור ציבורי לזכאי יחלפו 4-7 שנים. באוצר מקיימים מו"מ עם משרד השיכון למציאת פתרון אחר.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker