ניתוח עסקה |

האם קוטג' בפסגת זאב שווה את ההשקעה?

מחיר העסקה שבוצעה כעת משקף עלייה של כ-4% במחיר, דווקא בתקופה בה השוק ידע ירידת מחירים מתונה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

העסקה: קוטג' בן 5 חדרים בשטח 130 מ"ר בשכונת פסגת זאב בירושלים נמכר ב-2.1 מיליון שקל. הנכס הוא דו-מפלסי וכולל גינה של כ-80 מ"ר. הקוטג' נבנה במסגרת פרויקט "פסגת יורו", שבונה חברת יורו ישראל במזרח השכונה. הנכס כולל שתי חניות עוקבות מקורות ומחסן של 8 מ"ר. מועד האכלוס המתוכנן הוא תחילת 2014.

צורת הבנייה מאפשרת להפריד בין שתי הקומות, כך שהקומה התחתונה, הכוללת שני חדרים, מטבחון ויחידת שירותים-מקלחת, ניתנת להשכרה כיחידת דיור נפרדת, מה שעשוי להקל על החזר המשכנתא. הרוכש הוא איש עסקים ירושלמי שקנה את הנכס למטרת השקעה.

קוטג' פסגת זאבצילום: לא כתוב

השכונה: במזרח שכונת פסגת זאב מתבצעת בתקופה זו הרחבה בהיקף של מאות יחידות דיור, שהנכס המדובר הוא חלק ממנה. הנכסים צמודי הקרקע באזור נהנים מרמת בנייה ועיצוב גבוהה, ופונים לאוכלוסייה בעלת אמצעים. בתחום ההרחבה מתוכננים לקום מרכז מסחרי וגני ילדים. עם זאת, השכונה סובלת מכמה חסרונות, בהם קרבה לגדר ההפרדה ולכפרים פלסטינים, וכן ריחוק ממוסדות ציבור ושירותים. תוואי הרכבת הקלה עובר לאורך רחוב משה דיין במרחק של כקילומטר מהנכס.

ניתוח: מחיר העסקה משקף שווי של 16 אלף שקל למ"ר, מחיר הנחשב גבוה ביחס לאזור. לשם השוואה, במהלך יוני-יולי 2011 בוצעו כמה עסקות דומות באזור רחוב איתן לבני, בהן נמכרו כמה נכסים צמודי קרקע של 5 חדרים ב-2.01-2.03 מיליון שקל. כלומר, מחיר העסקה שבוצעה כעת משקף עלייה של כ-4% במחיר, דווקא בתקופה בה השוק ידע ירידת מחירים מתונה.

שורה תחתונה: ניתן להשיג על הנכס תשואה של 3.5%-4%.

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

סייעו בניתוח העסקה: עפרה חדד, סמנכ"ל חברת יורו ישראל; אריאל דוידוב, בעל משרד "תווך אריאל - פסגת זאב"

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker