בלעדי |

בעלי הקרקעות בכיכר המדינה: לבטל את תוכנית הבנייה

ועד בעלי הקרקעות מבקש לחזור לתוכנית ישנה, שלפיה יוקמו בכיכר שלושה מגדלים מחוברים הכוללים 387 דירות

רנית נחום-הלוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רנית נחום-הלוי

>> בעלי הקרקעות במתחם כיכר המדינה בתל אביב מבקשים לזנוח את התוכנית שקודמה בשנים האחרונות להקמת כ-450 דירות במתחם, ולקדם במקומה תוכנית קודמת. את הבקשה בעניין העביר עו"ד אמיר כספרי ממשרד ש. הורביץ, המייצג את ועד בעלי המגרשים בכיכר, לחברי מועצת העיר תל אביב פאר ויסנר ועו"ד דן להט.

צילום: ניר קידר

כספרי מסביר במכתבו כי "זניחת" התוכנית נובעת מעיכובים של ועדות התכנון ומגבלות שהטיל משרד הביטחון על הקמת המגדלים בכיכר. מהמכתב עולה כי משרד הביטחון חזר בו מהסיכומים שאליהם הגיע עם עיריית תל אביב ועיריות נוספות לפתרון הבעיה.

תוכנית בנייה קודמת אושרה ב-2000 (תוכנית 2500), וכללה שלושה זוגות של מגדלים מחוברים בגובה 25 קומות הכוללים 387 דירות, קניון ומנהרה. התוכנית גררה תביעות פיצויים נגד העירייה ובנוסף התגלו בה בעיות תכנוניות.

החל ב-2007 קודמה תוכנית בנייה חדשה (2500א'), שאיפשרה בניית ארבעה מגדלים בני 43 קומות כל אחד, הכוללים 453 דירות. עתירה שהגישו חברי סיעת הירוקים ב-2008 לוועדת ערר בטענה כי יש לשמור את הכיכר כריאה ירוקה, הקפיאה את קידום התוכנית. לכך הצטרפה התנגדות של משרד הביטחון לבניית מגדלים במתחם, בטענה שקרן תקשורת של צה"ל עוברת מעל הכיכר. בשנה האחרונה התקיימו מגעים בין הצדדים להסטת הקרן, בעלות הנאמדת ב-70 מיליון שקל.

לדברי ויסנר, "חזרה לתוכנית הישנה אינה אפשרית. מדובר בתוכנית הרסנית לעיר מכל הבחינות. ראש העירייה, רון חולדאי, הצטרף להצעת סיעת הירוקים והציע לוועד החלפת שטחים תמורת זכויות בנייה במתחם רמז-ארלוזורוב. רק כך ניתן יהיה לסיים את הסאגה הממושכת הזו".

מהו הרווח הצפוי לבניין שלכם מתמ"א 38 / פינוי בינוי

לדברי חברי ועד בעלי המגרשים בכיכר המדינה, דני גולדשמידט ורפי בן יעקב, "העירייה מחויבת לתוכנית 2500, זאת בהסתמך על הסכם פשרה שקיבל תוקף משפטי. מבחינתנו התוכנית הזו כלל אינה בעייתית למימוש. קיימת תב"ע מאושרת כדין, וכל ההתנגדויות שהוגשו נגד התוכנית נדחו. ההצעה של חילופי הקרקע היא הצעה פופוליסטית שאינה קיימת ולא רלוונטית עבורנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker